Esietendus Maarja rahvamajas

Pühapäeval, 27. märtsil avaneb Maarja rahvamaja lavaeesriie Wiera Teatri järjekordseks esietenduseks.

Tänavuseks rahvusvaheliseks teatripäevaks publiku ette jõudev lavastus pole aga näitemäng selle klassikalises mõistes, vaid tegemist on luuleetendusega.

„Trupp, kus lisaks meie Wiera Teatri näitlejatele teevad kaasa ka mõned Palamuse gümnaasiumi õpilased, on seekord lavaküpseks saanud luuleetenduse pealkirjaga „Kahe sajandi kirjad”.

Näitlejad, seekord vaid naisnäitlejad, esitavad armastus- ja kodumaaluulet kaheksalt eesti poetessilt. Lavastus on üles ehitatud rollimuutustele, kus näiteks 20. sajandi lõpus sündinud loomingut loevad sama sajandi esimese poole luuletajad, ja vastupidi. Näitlejad kannavad ajastule  iseloomulikke kostüüme ja etenduse eesmärk on teha  eesti luuletajad ja nende looming publikule veelgi tuttavamaks ja omasemaks,” rääkis Maarja rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg. 

Tema sõnul valmistuti luuleprogrammi õppimiseks põhjalikult, osatäitjad said kõnekooli ja nendega treeniti lavalist liikumist. „Koolitaja oli Toomas Lõhmuste ning koolitus toimus Eesti Harrastusteatrite Liidu mentorprogrammi raames.

 Etenduse lavastaja ja kunstnik  on Ene Luik- Mudist. „Kahe sajandi kirjade” lavaletoomist  toetasid  Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp, kohaliku omaalgatuse programm,  Tabivere vald, Rahvakultuuri sihtkapital ja Maarja-magdaleena Maarahva Selts. Esietendus algab Maarja rahvamajas pühapäeval kell 19.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus