Esietendus Maarja-Magdaleena külateatrilt

Homme õhtul on Maarja rahvamajas esietendus: Maarja-Magdaleena külateater toob lavale Gerhart Hauptmanni näidendi “Hannele taevaminek”.

Kui varem kavas olnud tükid on lavastanud rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg, siis seekord tegi selle töö Tess Pauskar Tartust.

“Mul oli juba mitu aastat mõttes, et tahaks meie trupile lavastama kedagi teist. Siiani ei osanud oma sooviga kellegi poole pöörduda, kuid kui Tabivere rahvamaja juhatajaks tuli Erlend Kollom, kes on olnud tegev Tartu Vilde Teatris, palusingi temalt abi. Erlend soovitas Tessi ja tuli ka koos temaga kevadel meie „Oru pansioni“ vaatama, et meie näitlejatega tuttavaks saada. Tess oli nõus meiega uut tükki õppima hakkama ja nii oligi mul seekord võimalik ise vaid lihtsalt abijõu roll võtta,” rääkis Tiia Pärtelpoeg.

Tess Pauskaril on praegu pooleli õpingud Viljandi Kultuuriakadeemias, kust ta  tulevikus harrastusteatri juhi diplomi saab.

Koos kursusekaaslase ja hea sõbra Algis Astmäega on ta loonud Tartusse uue teatri nimega Tartu Teater.

Praeguseks on neil valmis saanud kaks lastelavastust — “Vahva rätsep” ja “Sipelgas Ferda”, esimest saab suvel näha ka Vudilas. 

Noor lavastaja teeb kaasa ka Tartu Vilde Teatris ja tal on roll  Vanemuise lavastuses “Tabamata ime”.

“Näidendi Maarja-Magdaleena külateatrile palus Tiia Pärtelpoeg valida minul.

“Hannele taevaminek” on traagiline lugu noorest tüdrukust, kes on kaotanud elurõõmu ja otsib nüüd lohutust fantaasiamaailmast. Lugu puudutas mind ennast sügavalt.

Et Maarja-Magdaleena  külateater on mänginud  varem peamiselt kergemaid,  humoorikaid tükke, siis on selline valikRolle on lavastuses palju, seepärast saavad paljud näitlejad  kehastada mitut tegelast. Lisaks Maarja-Magdaleena trupile teevad kaasa ka mõned külalisnäitlejad.

Etendus algab Maarja rahvamajas reedel, 25. märtsil kell 19, kõik huvilised on oodatud.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus