Erki Pütsep võitis Balti Keti velotuuri

16.-20. augustini peetud Balti Keti velotuuri võitis Jõgevamaalt pärit profirattur Erki Pütsep, kes esindas klubi Alpha Baltic. 

Tuuri Vilniuses peetud kolmekilomeetrisel proloogil jäi Pütsep alles 39. kohale, ent järgmistel päevadel tulemused paranesid. 176,2 kilomeetrisel sõidul Vilniusest Panevezhysesse oli Pütsep neljas, 165,8 kilomeetrisel sõidul Panevezhysest Šiauliaisse 14. ja 139,6 kilomeetrisel sõidul Riiast Siguldasse 17. Need tulemused võimaldasid Pütsepal üldjärjestuses kogu aeg oma positsiooni parandada.

Viimasel, 153-kilomeetrisel Sigulda-Viljandi etapil jõudis Pütsep finišisse teisena ning tõusiski kogu tuuri võitjaks. Teise koha sai venelane Igor Bojev, kes tituleeriti ka parimaks noorratturiks, ja kolmanda koha samuti noorratturite kategooriasse kuuluv eestlane Ivo Suur (Nissan ProShop). Meeskondlikuks võitjaks tuli Alpha Balticu võistkond, millesse kuulus ka Pütsep.

Omaaegsete Balti velotuuride traditsioon hääbus kakskümmend aastat tagasi. Kui see tänavu taaselustati, otsustati sündmusele anda uus nimi: Balti Keti velotuur. Seda selleks, et 1989. aasta 23. augustil Eesti, Läti ja Leedu vabadust ihkavatest inimestest moodustatud ja Tallinnast Vilniusse ulatunud inimkett ka tulevikus meelest ei läheks.

Balti Keti velotuurist võttis osa 19 meeskonda Eestist, Lätist, Leedust, Valgevenest, Ukrainast, Luksemburgist, Hollandist, Maltalt, Bulgaariast, Poolast ja Hongkongist. Balti Keti velotuuri eesmärk on tõusta Rahvusvahelise Jalgrattaliidu (UCI) kõrgeima kategooria velotuuriks ning regiooni tugevaimaks rattavõistluseks.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus