Erivajadustega lastele kingiti arvutid

Microsoft Eesti, logistikafirma DHL ja IT Kolled?i Robootikaklubi korraldavad juba kolmandat aastat heategevusprojekti ?Uus algus?, mille käigus kogutakse ettevõtetelt ja asutustelt kasutatud arvuteid, seatakse need töökorda ning annetatakse erivajadustega lastele. Sel aastal jagatakse laiali 150 arvutit, 54 neist leiab kodu Jõgevamaal.

?Alguses pakuti 70 arvutit, hiljem selgus, et nii palju siiski ei saa,? ütles Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees ja tegevjuht Luule Palmiste. ?Saime täpselt sama palju arvuteid, kui oli nimekirjas soovijaid ? 54 tükki, kuigi vahepeal lubati anda vaid 13,? lisas ta. Esialgse plaani järgi pidid arvutid Jõgevale jõudma juba juuni alguseks, asjaajamine on kestnud pea kolm kuud.

Arvutite ega nende kohaletoimetamise eest lapsed ja nende perekonnad maksma ei pea. Ainus kulu, mis pere enda kanda jääb, on Interneti sissepanek. ?Võrgukaardid ja kõik muu vajalik on olemas, kas ja millal arvuti võrku lülitatakse, on igaühe enda asi,? ütles Palmiste.

Taoline annetus on Palmiste sõnul haruldane, antud projekti raames pole Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koda varem toetatud. ?Toetust saada ei ole üldiselt kerge. Ma saadan igal aastal üle 50 kirja, kus palun koda võimaluse korral kuni 1000 krooniga toetada. Eelmisel aastal saabus abiks vaid 14 000 krooni,? rääkis Koja tegevjuht Luule Palmiste. ?Kusjuures need, kes toetavad, on ikka ühed ja samad ettevõtted ja inimesed,? lisas ta.

Palmiste sõnul peitub põhjus, miks toetust nõnda vähe laekub selles, et Eestis pole abistamise traditsioon veel kanda kinnitanud. ?Isegi kõik omavalitsused ei toeta, mis siis rääkida veel eraettevõtetest,? ütles ta.

?Arvutid on erivajadustega lastele vajalikud, eriti tähtis on arvutivõimalus liikumispuudega laste jaoks,? lausus Palmiste. ?Elu on suures osas kolinud Internetti. Arvuti loob erivajadustega lastele palju uusi võimalusi ning muudab nii lapse enda kui ka tema perekonnaliikmete elu mugavamaks. Näiteks saab Internetis kinni panna aega arsti juurde ja seda tunduvalt kiiremini, kui kuskile kohale minnes,? lisas ta.

Praeguse seisuga on Jõgevamaal umbkaudu 200 erivajadusega last.

LIIS ROHTMETS

blog comments powered by Disqus