Erivajadusega inimesed vajavad tähelepanu

Sihtasutus Hea Hoog on Jõgeval tööhoo sisse saanud ja juunis avati ka esimene töökeskus. Ametlik avamine toimub alles septembris kui kangasteljed, õmblusmasin ja muu vajalik on viimaks oma koha leidnud.


Sihtasutuse töö on ju tänuväärne: anda inimestele võimalus ennast teostada ja tunda ühiskonnale kasulikuna. Sest mitte keegi ei pea jääma koduseinte vahele paremaid aegu ootama. Rõõmustav, et ühiskonnas mõistetakse, et ka erivajadusega inimesed on osa meist kõigist ning vajavad samamoodi tähelepanu ja hoolt nagu igaüks. Ning neid ei tule ega tohi ühiskonnast eemale lükata. Vastupidi: mõistetakse, et nende töökate sõrmede ja käte all on valminud ilusad ja kvaliteetsed esemed, millesse on pandud südamesoojust ja tänutunnet. Seda, millest meil endil tööd tehes aeg-ajalt puudu jääb.

Seda, et motoorikat ja suhtlemist arendavad tööülesanded meeltmööda on, näitas iga Jõgeva teenuskeskuses käiv klient. Sest miks muidu tulevad nad säravate silmade ja naerusui tööle? Mitte kõik meist ei suudaks enda tööd nõndaviisi armastada nagu nemad.

Loodetavasti jõuame tulevikus nii kaugele, et kõik mõistavad erivajadustega inimeste olulisust meie ühiskonnale. Nendega koos rõõmustamist ja kurvastamist ning tehtud töö väärtustamist. Sest igaüks meist tahab, et temasse suhtutaks lugupidavalt ja väärikalt. Empaatiavõime on see, millest tänapäeva inimestel puudu jääb. Üks võimalus seda arendada on mõnel tööpäeva hommikul sammud töökeskusesse seada ja vaadata, millega seal tegeletakse.

blog comments powered by Disqus