Erivajadusega inimesed pidasid mardi- ja kadritralli

Kolmapäeva pärastlõunal kostus Jõgeva haigla keldrikorrusel asuvast päevakeskusest rõkkavat naeru. Selle põhjuseks oli erivajadusega inimeste peetav mardi- ja kadritrall, kus kostüümid olid uhkemast uhkemad ning etteasted seda vahvamad. Koos olid kõik need, kes Jõgeval teenuseid pakuvad: sotsiaalkindlustusamet, Hoolekandeteenused, sotsiaalmaja ja päevakeskuse inimesed.


Veel enne etteastete algust rääkisid tegevusjuhendajad mardi- ja kadripäeva traditsioonidest ning ilma pikema sissejuhatuseta võiski pidu alata. Lauldi, tantsiti ja tehti lausa väike etendus. Kostüümid, erivärvilised parukad ja kõik muu pärines kasutatud riiete laost ning nende sobitamine jäi iga kandja enda otsustada.

„Tegevusjuhendajad on leidlikud olnud, leidnud isegi vanu kardinaid,“ rõõmustas sotsiaalkindlustusameti juhtumikorraldaja Sirje Võime.

Sellised kokkusaamised on muutunud tavapäraseks. „Esimene kokkusaamine oli meil tegevusjuhendajatega 11. juunil. Siis otsustasime, et paneme endale nimeks VAIKK, mis tähendab vähemaktiivsete inimeste kaasamist kogukonda. Esimest korda kohtusime juulis Virtuse mäel, mängisime metsas mänge. Sellest alates oleme korra kuus koos käinud. Septembris külastasime Pommiauku ja tegime anekdoodiõhtu Jõgeva töökeskuses,“ rääkis Sirje Võime.

„Kõik sai alguse sellest, kui Koostöökoda kutsus sotsiaalteenuseid arendama ning siis hakkasimegi projekti looma,“ nentis sotsiaalkindlustusameti juhtumikorraldaja Helbe Karukäpp.

Olgugi et olemas on inimesed, tahtmine ja ind koos käia, unistatakse ruumidest, kus saaks segamatult toimetada.

„Unistame, et oleks päevakeskus, kus ei käiks koos ainult meile suunatud inimesed, vaid ka kõik teised linna vähemaktiivsed inimesed,“ nentis Võime. Sama soovivad ka erivajadustega inimesed, kes unistavad ruumidest, kus laulda, tantsida või võimelda.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus