Eriolukord pakub toetusi

Hea meel on kinnitada, et väikse ampsu saavad kriisiabist ka kultuuri ja spordivaldkonna ettevõtjad. Töötukassa palgatoetuse kriisiolukorra abipakett on paljude ettevõtete töötajatele juba välja makstud. Nüüd on aeg esitada tööandjatel taotlus aprillikuu eest.


Valitsuses räägitakse võimalustest arutada järgmisel nädalal palgatoetuse abipaketi pikendamist. Varasemate toetusmeetmete ootustuhin ja lootus abi saada on korraks vaibunud.
Paljud ettevõtjad mõistsid, et nende võimalused toetusi saada ei täitu. Toetatakse eeskätt mikro- ja väikeettevõtjaid, kelle käibe alam- ja ülempiiri seadis vabariigi valitsus. Kas see meeldib või ei meeldi, kusagile tuli joon tõmmata. Nii see kahjuks on.
Hea õppetund on see meile kõigile igatahes. Maksuvõlglased, majandusaasta aruannete esitamisega hilinejad ja palgata oma firmas töötajad paraku tordijagamisele ei pääsenud. Tuleb elu üle järele mõelda, olla seaduskuulekam ja teha korrektuure oma senises maksukäitumises, et olla edaspidi abikõlbulik.
Turismivaldkonnale ja väikeettevõtetele mõeldud kriisiabi toetusi tasub vaadata EASi kodulehelt COVID-19 https://www.eas.ee/teenused/.
Kuigi esimese suurima paugu said kriisiolukorrast tingitud piirangutest kultuuri-, meelelahutus- ja spordivaldkonna ettevõtted, jõutakse nende toetamiseni alles nüüd, maikuus. Kultuuriministeerium on selleks välja kuulutatud mitu toetusmeedet.
Taotlusi hakati vastu võtma 8. maist. Link toetuste infole on aadressil https://www.kul.ee/et/kriisiabi.
See sisaldab kriisiabi muuseumidele, etendusasutustele ja muusikavaldkonnale (kontserdikorraldajad, muusikakollektiivid, esitajad ja tugiteenused, asutused ja organisatsioonid), filmivaldkonnale (väärtfilmikinod ning filmitootjad ja -levitajad) ning kunstivaldkonnale ja disainiettevõtetele. Lisaks on selles reas veel mõned toetuse saajad.
Õnneks on toetusmeetmete taotlemise vormid lihtsad ja arusaadavad. Kuid enne, kui rõõmust lakke hüpata, tuleb hoolega tutvuda toetuse saamiseks etteantud tingimustega.

Marve Millend,
ettevõtluskonsultant
SA Jõgevamaa arendus- ja ettevõtluskeskus

blog comments powered by Disqus