Eriline kontsert Põltsamaal

Kontserdi korraldaja, Põltsamaa Viskiklubi jaoks oli see juba teine sedalaadi ettevõtmine: ülemöödunud aastal kogusid nad Põltsamaa kirikus toimunud heategevuskontserdil annetusi Siimusti lastekodu Metsatareke peremaja ehitamise toetuseks.

Annetused autismiteemalise raamatu väljaandmiseks hakkasid Eesti Autismiühingu erikontole tegelikult laekuma juba enne heategevuskontserti: 54 firmadest ja eraisikutest annetajat, kellest osa anonüümseks jääda soovisid, andsid ülla ettevõtmise heaks 85 000 krooni. Kui suure summa kontserdi tuludest lisada saab, selgub siis, kui kontserdi läbiviimiseks tehtud kulutused on piletimüügist saadud rahast maha arvatud.

?Pileti ostis paarsada kontserdikülastajat, ent peale nende oli muusikuid kuulamas hulk kutsetega külalisi, Metsatarekese lastekodu ja Kiigemetsa Kooli lapsed sealhulgas,? ütles Põltsamaa Viskiklubi president Toivo Peets. ?Kui kontserdieelse annetuste laekumisega võis vägagi rahul olla, siis kontserdikülastajate arv oleks võinud suurem olla: sellise tasemega kontserdi kohta oli piletihind ju üsna madal.?

Nii tippartistid nagu Lauri Saatpalu, Peeter Rebane, Hedvig Hanson, Andre Maaker, Hannaliisa Uusmaa ja Jarek Kasar ehk Chalice kui ka Põltsamaalt võrsunud noortest muusikutest koosnev bänd Just Fun olid Toivo Peetsi sõnul lahkesti nõus heategevuskontserdil esinema. Ilmataatki oli igati ettevõtmise poolt: kui päeval tuli mitmel pool Jõgevamaal pauguga vihma, siis õhtu oli lossihoovis kena ja vaikne.

?Täname kõiki, kes raamatu väljaandmise heaks juba annetuse teinud, ja tuletame meelde, et Eesti Autismiühingu erikonto nr 221035410732 on annetuste tegemiseks endiselt avatud,? ütles Toivo Peets. ?Hollandi keelest tõlgitava autismiteemalise raamatu ja selle juurde kuuluva CD-l töövihiku väljaandmine läheb ühtekokku maksma umbes 200 000 krooni. Viskiklubi eesmärgiks on kokku saada vähemalt pool sellest summast.?

Täpsemad juhised annetuse tegemiseks leiab kodulehelt www.eriline.ee. Samas on avalikustatud ka annetajate nimed.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus