Eriline aasta on lõppemas

 

Kui vahel ehk tundub, et kiiresti veerevad aastaringid  üksteisega sama sarnased on nagu herned kaunas, siis peagi lõppevat mõne teisega naljalt segi ei aja.  

Meil on olnud pööraselt kuum suvi, mis veel pöörasema äikesetormi tõi, ja enneolematult jõuliste tuiskudega lumerohke detsember.

Ning loomulikult jääb kõigile meelde, et pikemat aega kestnud jutt europöördest just nüüd rahavahetusega kulmineerub. Raha on meil ennegi välja vahetatud, selle kurssi ja väärtust muudetud. Ja kui see samm varem riigikorra muutumisega seotud on olnud või materiaalseid muresid kaasa toonud, siis sel korral on meie peamine emotsioon kahjutunne, et läheb ajalukku Eesti kroon, mille üle ju nii uhked oleme.  

Teisiti kui mullu, tunamullu ja veel varem tulid meile tänavu ka jõulupühad. Loodus talitses meie reisi- ja sekeldamishimu, paljud eelistasid hangedega võitlemise asemel pereringis kuuse all istuda.

Iseasi muidugi, et eakate memmede-taatide suur lootus just pühadega seostus: ometi tulevad lapsed, kaevavad laiemalt lahti raja kaevuni, toovad käepärast suurema koguse ahjupuid ja on paar päevagi seltsiks. Siin ei tee telefoniga midagi ära.

Peagi saabuv uus aasta toob aga lisaks vastsetele  maksevahenditele taas pikema päeva, uued lootused ja unistused.

Rõõmsat aastavahetust!

30. detsember 2010

blog comments powered by Disqus