Epud kutsuvad annetama Siimusti lastekodule peremaja ehitamiseks

Eestimaa Rahvaliidu naisühenduse Epp Jõgevamaa naised pöördusid avalikkuse poole üleskutsega toetada heategevuskampaaniat Siimusti lastekodu Metsatareke peremaja ehitamiseks.

Möödunud kolmapäeval Saarel Kalevipoja muuseumis toimunud maakonna naisrahvaliitlaste nõupidamisel rääkis naisühenduse Epp Jõgevamaa esinaine, Riigikogu liige Margi Ein oma muljetest lastekodust Metsatareke, mida ta hiljuti külastas.

?Vaatasime koos Metsatarekese juhataja Silvi Moontiga lastekodu ruumides ringi, vestlesime põhjalikult selle maja muredest. Ennekõike on probleemiks ruumikitsikus, mistõttu 45 vanemlikust hoolitsusest ilma jäänud last peavad elama väljaspool Jõgevamaad asuvates lastekodudes. Avaramate elutingimuste loomiseks on otsustatud olemasoleva lastekoduhoone lähedusse ehitada palkmaja kaheksale lapsele. Oluline osa maja ehitamiseks vajalikust rahast kogutakse annetuste teel,? selgitas Ein.

Ta märkis, et on külastanud mitmeid Eestimaa lastekodusid ning ruumikitsikuse poolest on Metsatareke üsna kriitilises olukorras.

Saarel koos olnud Jõgevamaa naisrahvaliitlased pidasid vajalikuks lastekodu palkmaja ehitamiseks ka ise annetada. Ühtlasi leiti, et annetusaktsioon peaks olema võimalikult laiaulatuslik. Eeltoodut arvestades otsustasid ühenduse Epp Jõgevamaa liikmed pöörduda kõikide Eestimaa elanike poole üleskutsega toetada heategevusega Metsatarekese uue peremaja ehitamist. ?Maailmas on kahtlemata palju abivajajaid. Ei maksa aga unustada, et abi järele on suur vajadus ka Eestis,? kirjutatakse üleskutses.

?Leppisime kokku, et igas Jõgevamaa omavalitsuses hakkab üks naisühenduse liige selgitustööd tegema ja Metsatarekesele annetusi koguma. Leiame, et meie maakonna lastekodu mured peaksid olema südamelähedased võimalikult paljudele inimestele, seetõttu kutsume annetama ka teiste maakondade elanikke,? lausus Saare rahvaliitlaste eestvedaja Rita Kivissaar.

Siimusti lastekodu peremaja ehitamiseks on võimalik kanda raha Jõgeva vallavalitsuse arveldusarvele 10102021777006 Eesti Ühispangas. Märgusõnaks on lastekodu ?Metsatareke?.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus