Epud ja kratid külastasid Metsatarekest

Lastekaitsepäeval külastasid Siimusti lastekodu Metsatareke Rahvaliidu naisteühenduse Epp liikmed, kellega kaasas olnud Kääpa Kratiküla kratid õpetasid lastele meisterdamist.

Krattide juhendamisel valmistasid Metsatarekese kasvandikud erinevast materjalist väikesi kratte. “Meisterdamine on lastele ja noortele huvitav, aga ka vajalik ja samas kasvatusliku väärtusega oskus. Eriti vahva on meisterdada koos krattidega, kes kõike lustakalt teha oskavad. Sellepärast võtsimegi nemad lastekodukülastusele kaasa,” ütles Jõgevamaa Eppude eestvedaja, Torma vallavanem Riina Kull. Külakostiks viisid Epud lastekaitsepäevaks Metsatarekesse suure rosinakringli ja muidki maiustusi.

Riina Kulli sõnul on Jõgevamaa Eppudel traditsioon viia Metsatarekesse kingitusi lastekodu sünnipäeval, lastekaitsepäeval ja jõulude ajal. “Kohtumised lastekodu kasvandike ja töötajatega on alati südamlikud,” kinnitas ta.

“Epud on  meie maja head koostööpartnerid ja sõbrad, kelle külla tulles laste näod kohe rõõmsaks muutuvad. Nendel tublidel naistel on ju alati kaasas mõni meeldiv üllatus,” ütles lastekodu juhataja Marika Tekkel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus