Epu liikmed soovivad, et kohalik võim muutuks naiselikumaks

Naisrahvaliitlaste arutelu korraldanud ühenduse Epp Jõgevamaa esinaine Riigikogu liige Margi Ein ütles, et praegu on kohalikes volikogudes naisi veidi vähem kui 30 protsenti. “Peame vajalikuks, et järgmistes valla- ja linnavolikogudes oleksid naised esindatud märksa aktiivsemalt kui seni,? kinnitas ta.

?Kohalikel omavalitustel tuleb suuresti tegeleda laste, perede, ja pensionäride muredega, tervishoiu-, hariduse- ja kultuuriprobleemidega. Naised on nende valdkondadega hästi kursis ja küllap jätkub ka värskeid mõtteid, ? ütles regionaalministri nõunik Merike Metstak, kes oli saabunud Põltsamaale mustakarvalise tõukoeraga. Koer elab koos perenaisega kaasa paljudele Rahvaliidu üritustele. 

Valimisteemat käsitles oma loengul ka naisrahvaliitlastele esinenud majandusdoktor Uno Silberg, kes lausus, et praegu domineerivad volikogudes mehed.

“Nende vastu võetud otsuseid tuleb aga suuresti täide viia linna- ja vallavalitsustes töötavatel naistel. Mõjuks edasiviivalt, kui pärast sügisesi valimisi pääseks rohkem naisi volikogudesse otsustama. ?

Nõupidamisel oli kõneaineks ka Rahvaliidu koostööpartnerite valik valimistel. ?Pidasime otstarbekaks, et Rahvaliidu nimekirjas kandideerijad otsustavad igas omavalitsuses ise, kellega teha koostööd. Ka seni on Jõgevamaa omavalitustes rahvaliitlasedteinud tulemusrikast koostööd mitmete erakondade esindajatega, ? märkis Riigikogu ja Põltsamaa linnavolikogu liige Margi Ein.

Eestimaa naisühenduse Epp esinaine Ülle Juhti sõnul on saavad Epu juhatuse liikmed kokku erinevates Eestimaa paikades. “Hea, et Margi Eina kaasaabil sai meie järjekordne üritus teoks Põltsamaal. Eestimaa keskpaika oli kõigil hea sõita. . Meeldejääv oli ekskursioon kirikusse ja kohtumine kirikuõpetaja Arho Tuhkruga. Külastasime ka Põltsamaa  lossihoovi, muuseumi, veinikeldrit ja osaühingu Joosti Aiand roosiaeda, kust ka rohkesti roosiistikuid kaasa ostsime.?

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus