Enköpingi Muusika- ja tantsukool tegi Pala õpilaskodule kingituse

Enköpingi Muusika- ja tantsukool kogus Anna Haava nimelisele  Pala Koolile  kingituseks 3850 Rootsi krooni ehk umbes 5775 Eesti krooni. Nii tänasid rootsi sõbrad Pala  Kooli õpilaskodu, kus nende Kalevipoja Kala- ja veefestivalil esinenud tantsurühm mugavalt ööbida ja hästi süüa sai.  

Jõgevamaa sõpruspiirkonna Enköpingi Muusika- ja tantsukool korraldas Enköpingi kultuuripäevade ajal heategevusliku kontserdi, kust saadud  piletitulu otsustatigi kinkida Pala Koolile.

“Rootslased kiitsid Pala õpilaskodu väga hubaseid ja koduseid elamistingimusi ja seal pakutud suurepärast toitu ning lahket pererahvast,” ütles Jõgeva maavalitsuse arendusnõunik Vahur Kukk, kellele muusika- ja tantsukooli direktor Sune Löfgren kingitud raha kultuuripäevadel üle andis.

Jõgevamaa kultuuri- ja spordirahva tunnustamisõhtul edastas  Kukk  enköpinglaste saadetise ja tänukirja pidulikult Pala Kooli direktorile Malle Weinrauchile ja Pala vallavanemale Jozsef Weinrauchile.

“Enköpingi Muusika- ja tantsukool tegi meile tõeliselt armsa üllatuse ja me saatsime neile ka tänukirja. Kindlasti oleksime rõõmsad, kui avaneks võimalus selle kooli kultuurikollektiiviga taas kohtuda,”  ütles Malle Weinrauch. “Milleks aga kingitust kasutada, seda arutame ja otsustame koos õpilaskodu töötajate ja seal elavate õpilastega,” märkis koolijuht, lisades, et  Jõgevamaale saabuvaid külalisi on ka edaspidi võimalik nädalavahetustel ja koolivaheaegadel õpilaskodusse majutada.

iii

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus