Enköpingi abituriendid tõid Metsatarekesse kingitusi.

Kingitused andsid Metsatarekese lastele Enköpingi linna gümnaasiumi lõpuklassi õpilased  Cecilia Frohm, Emilie Hofind-Pettersson ja Jennie Andersson üle möödunud  neljapäeval lastekodu peremajas Andrus korraldatud jõulueelsel koosviibimisel.

“Enköpingi koostöö Jõgevamaaga hõlmab ka siinsete lastekodulaste abistamist. Nii tekkiski meil mõte koguda  Siimusti lastele kingitusi,” rääkis Cecilia Frohm. “Otsustasime tuua selliseid kingitusi, mis ka meile endile lapsepõlves rõõmu valmistasid. Panime pakkidesse mänguasju, raamatuid, samuti rõivaid,” ütles Jennie Andersson.

Metsatarekese juhataja Marika Tekkel tänas Enköpingi  tütarlapsi lastekodu meelespidamise eest ja kinkis neile 2008. aasta kalendri, mille avaküljel on fotod lastekodu peremajadest Silvi ja Andrus ja viimase ehitamise patroonist Andrus Veerpalust. “Tuleval aastal saab lastekodu 15-aastaseks ja mõtleme juba praegu, kuidas seda sündmust tähistada,” rääkis ta.

Enköpingi abituriendid  huvitusid tõsiselt Metsatarekese igapäevaelust, mille kohta mitmeid küsimusi esitasid. Marika Tekkeli sõnul on nad oodatud  külla tulevikuski.  Rootsi neiud käisid ekskursioonil ka Palamusel ja Luual ning kohtusid Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilastega. Rootsi koolinoori saatnud  Jõgeva maavanema nõunik Vahur Kukk rääkis neile ka Metsatarekese koostööpartneri Jõgeva Lions- klubi tegevusest.

“Rääkisime  Enköpingi gümnaasiumi õpilastega väga erinevatel  teemadel, sealhulgas sotsiaalvaldkonnast, millel on märkimisväärne osa  kahe piirkonna koostöösuhetes,” ütles maavanem Aivar Kokk.

Maavanem käis esmaspäeval Metsatarekeses traditsioonilisel aastalõpuvisiidil ja küpsetas koos lastega pannkooke.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus