Endisse mõisa vaestemajja tuleb noortekeskus

 

Voorel Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskuse kõrval paiknevast kunagisest mõisa vaestemajast ja suurmajandite aegsest hooajatööliste ühiselamust võib saada  noortekeskus. Ühtlasi saaksid ehitist kasutada kaitseliitlased, kelle eestvedamisel seal juba esimesi kaasajastamistöid on tehtud.

Ligi kümme aastat tagasi andis Saare vallavolikogu aktiviseerimiskeskuse naabruses oleva hoone kaitseliitlastele tasuta kasutada. Nad remontisid majas ühe saali, paigaldasid sinna kamina. Oma üritusi hakkasid siin korraldamas käima ka külaelanikud. Korra viis aga torm minema tüki katust ja siis selgus, et terve katusekonstruktsioon on mädanenud. 

Raha erinevatest projektidest

“Saime Kaitseliidu peastaabist väikse toetusraha ja mõndagi on õnnestunud teha ka projektirahadest. Välja lõigatud ja vahetatud on ka osa  talasid. Ühtlasi on paigaldatud ka uus katus. Alumisel korrusel on valatud põrandad, uuendatud kommunikatsioonid, ülemisel tehtud aga sisetöid,” rääkis Saare vallavanem Jüri Morozov, kui Jõgeva maavalitsuse delegatsioon möödunud kolmapäeval Saare vallaga tutvumas käis.

Volikogu esimees Aivar Kütt ja vallavanem Morozov tutvustasid ideed jätkata hoone renoveerimistöid ja rajada sinna kohalik noortekeskus. Selleks on taotletud ja taotletakse rahasid erinevatest projektidest.  

“Praegu käivad noored koos aktiviseerimiskeskuse majas, kus nende päralt  on aga üsna väike tuba. Oma tegevust korraldades ja ettevõtmisi läbi viies  peame arvestame üldise tegevusega aktiviseerimiskeskuses. Oleks parem, kui päriselt omad ruumid saaksime,” rääkis noortejuht Maarika Kits. Tema sõnul on noortekeskusel juba olemas arvutid, lauamängud, lauajalgpall  ja koroona. 

Noortelaagrite ja Kaitseliidu tarvis

Maavanem Svjatõšev  tundis huvi, kas noorte tegevust poleks võimalik arendada Voore põhikooli hoones. “Klassid ja teisedki kooliruumid on õppe- ja huvitegevusega niigi piisavalt hõivatud. Koolimajas käib lapsi sageli ka õhtuti,” selgitas vallavanem Jüri Morozov.  

Tema sõnul saaks maja ülemisele korrusele rajada  ruumid majutuseks nii noortelaagrite kui ka Kaitseliidu ürituste ajaks.

“Kaitseliit korraldab siinkandis rohkesti õppusi, majutamiseks on tarvis, et kokku saaks vähemalt kolmkümmend askeetlike tingimustega majutuskohta,” tõdes ta.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus