Endises Hinnapommis näeb jahitrofeesid

Jõgeval endistes Hinnapommi kaupluse ruumides avatakse täna õhtul kell 19 jahitrofeede näitus. Näitus kuulub Jõgeva linna päevade kavva.

Nii suures mahus ja nii uhkeid jahitrofeesid pole Jõgevamaal võib-olla kunagi varem näidatudki. Eksponeeritavate ulukitopiste põhjal peaks näiteks saama päris hea ülevaate Eesti loomastikust. Ainuüksi karutopiseid on väljas kuus. Ent lisaks eestimaistele loomadele saab topisteks tehtuina vaadata ka mõningaid Aafrikast, Siberist ja Karakumi kõrbest pärit loomi. Suurel hulgal on väljas ka ulukite sarvi ja kihvu.

Enamasti on tegemist Jõgevamaa jahimeeste trofeedega, ent ka Rakke kandi mehed soovisid meie näitusel osaleda ja me võtsime nad lahkesti vastu,” ütles näituse korraldaja, enam kui kahekümneaastase jahimehestaazhiga Alari Päären, kes peab Jõgeva kesklinnas lukkude, võtmete, kalandus- ja jahindustarvete, lemmikloomatoidu, ilutulestike ja muuga kauplevat poodi. Päris suur osa topistest kuulub vaimastverelastele Hillar ja Ott Koppale või on nende valmistatud, nii et isa ja poeg Koppadeta poleks seda näitust õigupoolest teha saanudki.”

Jahitrofeede näitust tahtis Alari Päären juba ammu korraldada — selleks, et õpetada siinset publikut nii jahipidamist kui ka väärtuslikke trofeesid paremini hindama. Nüüd leidis ta selleks ettevõtmiseks ka sobivad ruumid. Et näituse korraldamiseks tuli teha mitmeid investeeringuid (paigaldada ruumidesse signalisatsioon, palgata näitusevalvur jne), tuleb külastajatel ka piletiraha maksta.

Täna, näituse avapäeval pääseb sisse soodushinnaga ning saab selgitusi küsida otse näitusekorraldajalt või koguni mõne trofee omanikult. Täna jääb näitus avatuks kella 23ni, edaspidi hakkab see lahti olema esmaspäevast reedeni kella 10-19 ja laupäeviti kella 10-16. Viimane näitusepäev on 26. juuni.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus