Endiselt arusaamatud sõnumid

Eile kinnitas valitsus uued koroonapiirangud, mis hakkavad kehtima uue nädala esmaspäevast. Nii jäävad kõik koolid suletuks ning erandjuhul tohib vaid kooli otsusel hakata tegema distantsõpet. Ja usaldusmeetmetel ka personaalseid konsultatsioone. Samas jäävad avatuks lasteaiad ja lastehoiud. Samuti ei laiene piirangud erivajadustega lasteasutustele ja koolidele.
Valitsus ei ole teadupärast hiilanud selgete ja üheste sõnumitega. Üleeile väljapaistatud esmased reeglimuutused tekitasid ühiskonnas segadust ja ülemäära kära. Nüüd valitsuse kinnitatud piirangute puhul tekivad küsimused, miks laienevad keelud koolidele, aga mitte lasteaedadele ning millistel tingimustel sportida siis ikkagi võib või ei või. Miks kinni lähevad kõik koolid kogu riigis, kui mitmes maakonnas-piirkonnas lisandub päevas nakatunuid mõni üksik ning olukord on suudetud hoida kontrolli all. Võib vaid arvata, mida tunnevad õpetajad, koolijuhid ja õpilased, kui taas segaseid sõnumeid loevad ning sellest lähtuvalt oma reegleid kehtestama peavad.
Usaldusmeetmetel me tänast kriisi tõesti ei võida, aga segaste sõnumitega samuti mitte. Kui kolmapäeval valis meedialiit pressisõbraks terviseameti hädaolukorra endise meditsiinijuhi Arkadi Popovi just selgete sõnumite edastamise pärast nii eesti kui ka vene meediaruumis, siis täna peame endiselt nii meediamajades kui ka ühiskonnas mõtlema, miks on valitsuse sõnumid segased, kohati lausa vasturääkivad. Kriisi sassis peaga ei võida, ent ühiselt toimetades küll. Seda võiks ka valitsus jälgida.

blog comments powered by Disqus