Endised Jõgeva KEKi töötajad meenutasid huvitavaid aegu

Kokkutulekut juhtisid Valdi Reinas ja Ain Valdmann, kes on ka ise töötanud KEK-is

Esimest korda olid endise Jõgeva KEKi töötajad kultuurikeskuses koos 1999. aasta aprillis. Nüüd otsustas kunagine KEKi juhtivtöötaja ja praegune AS Valmeco juhatuse esimees Rein Mõts taas sellise kokkutuleku korraldada.

KEKi linnaosa Jõgeval

Tema üks abilisi koosviibimise läbiviimisel oli omaaegne projekteerimistööde eestvedaja ja hilisem tööstusosakonna juhataja Harri Sakjas, kes on teinud rohkesti märkmeid KEKi ajaloost. ?KEKi tegevusaastatel on seal kokku töötanud 6931 inimest, ekspluatatsiooni on KEK andnud 750 objekti ja ligi 1000 hoonet. Nii oma töötajatele kui ka tellijatele oleme ehitanud 491 korterelamut alates neljakorterilistest ja lõpetades 110 korteriliste elamutega,? meenutas ta.

?Üht linnajagu Jõgeval, mida KEK ehitas, kutsutakse tänaseni KEKi linnaosaks. Jõgeva noored ei pruugi teada, millega tegeles KEK. Nimetus KEKi linnaosa on neil ometigi tuttav,? kõneles õhtu juht Valdi Reinas.

Kolm juhatajat kohal

Kokkutulekule oli tulnud ka kolm KEKi juhatajat. ?Mulle on ennekõike meelde jäänud suurte karja- ja seafarmide ehitamine,? tunnistas Matti Leinbok, kes juhatas KEKi aastatel 1969-1981. Perioodil 1981- 1984 oli ettevõtte juhiks Ants Juhvelt. ?Sel ajal valmisid suuremate ehitisena Jõgeva Seakombinaat ning kaubanduskeskus ja restoran Jõgeval.?

Üheksa aastat KEKi juhtinud ja selle viimaseks juhatajaks jäänud Ralf Peterson lausus, et temal on kõige ilusamad mälestused Jõgeva lasteaia Karikakar ja spordikeskuse Virtus ehitamisest.

Kunagised KEKi mehed ja naised kiitsid ettevõtte tööõhkkonda.

?Minul on KEKist väga ilusad mälestused seetõttu, et selles ettevõttes nõuti väga kvaliteetset tööd. Kui hästi töötasid, olid ka hinnatud töömees,? rääkis osaühingu Juta&Kaido juhataja Kaido Lehtla, keda tunnustati KEKi hõbemärgiga. ?Tänasel kokkutulekul on aga eriliselt hea tunne kohtuda kunagiste töökaaslastega,? lausus Lehtla. Ta märkis, et nii Jõgevamaal kui ka kogu Eestis olid tuntud KEKi spordivõistkonnad. KEKi hokikoondist treenis Kaido Poom ja jalgpallikoondist V. Brilis.

Kokkutulekul meenutati hea sõnaga ka kultuurijuhti Airi Rütterit, kes ise kohal viibida ei saanud, sest oli Jõgeva kultuurikeskuse kollektiividega Soomes.

?KEKis olnud lugupidavat suhtumist tööinimesse võib eeskujuks seada igale ettevõttele,? avaldas arvamust Riigikogu liige Margi Ein, kes töötas KEKis projektgrupi juhatajana.

Nüüdne AS Woodwell Jõgeva osakonna juhataja Avo Puusepp, kes KEKis töötas metsaosakonna juhatajana, kiitis ehitusettevõtte pingevaba õhkkonda. ?Kui oma tööga hakkama said, ei tulnud su tegevust keegi segama. Tänapäeval on elu tunduvalt stressirohkem kui tollal.?

Jõgeva KEK on olnud kauaaegseks töökohaks mitmetele tänastele Jõgevamaa ettevõtjatele.

?KEKist võrsunud firmajuhtide hulgas paistab eriti silma AS Valmeco juhatuse esimees Rein Mõts, kes on puidutööstuse ja esindusliku ehitusmaterjalide kauplus omanik,? tõi näite endine KEKi varustusosakonna juhataja Karl Räpp. Samuti on KEKis töötanud firma Jõgeva Ehitus juhid Tiit Saarva, Mart Kirss, Suido Sobak ja Viktor Romanov, osaühing Market Trasport juhataja Maido Mägi ja mitmed teised ettevõtjad.

Tänane vandeadvokaat Uno Paimets, kes teenindas juristina ka Jõgeva KEKi, meenutas aga ühe keerulise probleemi lahendamist ettevõtte jaoks. ?Nimelt Karjalast oli saabunud praak ehitusmaterjal ja asja klaarimiseks tuli korduvalt Karjalas käia.?

Advokaat Uno Paimets oli ka KEKi likvideerimiskomisjoni liige. ?Komisjoni kuulusid ka Vello Ründva, majandijuht Harald Joost ja raamatupidaja. Tänu meeskonnatööle laabus likvideerimisprotsess korrektselt,? rääkis vandeadvokaat.

KEKi kokkutulekul vaadati ka näitust ettevõttega seotud dokumentidest, tänukirjadest, auraamatutest ja lippudest. Tantsiti Väke-Maarja ansambli saatel, mängiti seltskondlikke mänge. Ühes mängus selgitati Valdi Reinase eestvedamisel välja kõige KEKilikum inimene, kelleks osutus põltsamaalane Harri Sakjas.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus