Enda Nokiat otsides

President Kersti Kaljulaid lõpetas oma maakonna visiidi intervjuuga Vooremaale, kus tõdes, et kohalikud elanikud peavad olema need, kes ütlevad, mis on just nende maakonnas avastamisväärset.
Samas tõi riigipea välja, et teatavad muutused hakkavad siiski paistma: seda võib näha juba tõsiasjast, et Jõgeval hakkavad korterite hinnad vaikselt kerkima. Ja kui Jõgeva suudab Tartu lähedust piisavalt hästi ära kasutada, ei ole midagi imestada, kui rahulikumat keskkonda hindavad inimesed siiakanti kolivad.
Muide, see polegi midagi eriskummalist, sest läinud aastal kolis Tartust lausa 111 inimest Jõgevamaale elama.
Rõõmustada tasub veelgi, sest tööstusettevõtetes töötavad nooremad inimesed annavad lootust, et kõik polegi kadunud. Ettevõtjad peavad vaid töötasusse piisavalt panustama, et noored töökäed kaugemale ei läheks. Softcom on juba riigipea sõnul head eeskuju näidanud ja loodetavasti võtavad šnitti ka teised.
Ent president rõhutas, et kohalike valimiste eel, milleni polegi enam kaua jäänud, tasub valijatel mõelda pikemale perspektiivile. Seega juba täna, mil erakonnad hakkavad valimisnimekirju koostama, tasub mõelda enda ridade täiendamisele nooremate inimestega. Sest just kohalik omavalitsus on koht, kus oma esimesi poliitikusamme astuda ja paremaid otsuseid teha. Ikka selleks, et saada parem homne. Ent nägema peab laiemat pilti kui klantsitud ja vuntsitud lasteaed või ehitatud mänguväljak. Maakond vajab pikemat perspektiivi ja uut hingamist ning uute poliitikute kaudu võib see täiesti teostatav olla.

blog comments powered by Disqus