Enda kaitsmise ja teiste aitamise oskused on kõigile vajalikud

Tänavune laager erines eelnevatest ilma poolest. Esimesel laagripäeval Saarel toimunud orienteerumisvõistlust pole veel kunagi läbi viidud säärases tormis ja vihmasajus.

Pärast märga orienteerumiskogemust üritasid laagrilised telgid üles panna. See kujunes üpris keeruliseks, kuna aina tugevnev tuul ja vihm ähvardasid telgid koos muu varustusega minema kanda. Lapsed olid märjad, kuid see ei rikkunud tuju. Paljudel polnud piisavalt riideid kaasas ja paar rühma plaanis isegi koju sõita, kuid lõpuks jäid kõik siiski paigale.

Staabis arutasid juhendajad vahepeal isegi laagri evakueerimist. See plaan õnneks teoks ei saanud, sest ajakulu kolimisele oleks olnud liiga suur.

Otsustati mõned rühmad kämpingutubadesse paigutada ja ülejäänute telgid varjualusesse püstitada. Leidus ka lapsi, kes tormist ei hoolinud ja oma telke ei liigutanud nende arust oli tuuline ja vihmane ilm laagri juures kõige vahvam.
 
Enamiku meeleheaks olid järgmised päevad juba päikesepaistelisemad ja õhtud ilusamad.

Ootamatud seiklused ja vaheldus

Rajameister Toomas Puss on suutnud viia lapsed loodusse liikuma ning pakkuda neile ootamatuid seiklusi ja vaheldust. Ettevalmistusi tehakse aina rohkem, kuid napib juhendajaid.

Tänavu oli üllatuseks, et kuus võistkonda suutsid 2,5 kilomeetri pikkuse raja läbida vähem kui poole tunniga. Sellist tulemust ennustati vaid esikohale. Ent laagri eredaimaks sündmuseks oli kindlasti päästekopteri saabumine Ämarilt.

Väikesed poisid olid väga elevil. Pilooti tabas kohe pärast maandumist suur küsimusterahe – kõik tahtsid midagi teada lendamise ja kopteri tehnilise poole kohta. Lastele näidati ka kopterist filmitud kaadreid päästeoperatsioonist.

Põnevad ja kaasakiskuvad võistlused

Kõik 18 rühma katsusid omavahel rammu tuletegemises, kustutamises, voolikute vedamises jm. Kogu teatevõistluse võtmeks oli tuletegemise oskus. Teatevõistlusse kaasati ka rühmajuhid. Nende ülesandeks oli pall veejoaga alla tulistada. Rahvas elas neile häälekalt kaasa.

Eelmise aastaga võrreldes on rattavõistlustel osalejate tase paranenud ning vigursõidu populaarsus kasvab. Parimaks vigursõitjaks osutus Hindrek Tarto Palalt.

Viimase päeva naelaks oli Paide rühma korraldatud tuletõrjeolümpia, mis koosnes kaheteistkümnest alast. Võistlemine käis aja peale: kaks minutit puhkust ja kolm minutit kibekiiret võistlust. Osalejate vaieldamatuks lemmikalaks osutus vee kandmine sõelapõhja sarnaseks muudetud pangega. Üks atraktiivsemaid alasid oli veel vee suunamine pange läbi tuletõrjevooliku.

Osalejatele meeldisid üldiselt kõik võistlused, kus oli võimalik veega mängida. Selline lobistamine väsitas kõvasti ja laagri lõpuks olidki lapsed oma energiavarud ära kulutanud.

Laagri lõpetamine kujunes väga südamlikuks – nagu alati. Laagriülem Viktor Nõmm pidas kõne ja tänas kõiki kohalolijaid ning haigekassat toetuse ja abi eest. Erilise tänu osaliseks sai Jõgeva võistkond, kes on osalenud laagris kõigil kümnel korral.

Laagriülema kokkuvõttest selgus, et laste valmisolek iga-aastaseks laagriks paraneb jõudsalt. Nõrgaks küljeks jäi tänavu veel esmaabi. Rõõmu teeb, et lapsed on iga aastaga tublimad ja virilaid nägusid pole kusagil näha. Enamik võistkondi on üksteisega tuttavad ja kogu laagriseltskond koos juhtkonnaga on väga kokkuhoidev ja üksteisest hooliv. Hüvasti jättes lubati järgmisel aastal kindlasti kohal olla.

KRISTIINA KOKK,
Lähte Gümnaasium

blog comments powered by Disqus