Enamik komisjone eelistas Rohu tänava maja

Volikogu komisjonidest toetas haridus- ja kultuurikomisjon põhikooli asukohana Piiri tänava hoonet, teised komisjonid andsid oma eelistuse Rohu tänava majale.

Haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Jüri Toit: “Olime väga üllatunud, et miks ei suuda linnavalitsus otsust ise ära teha, on ju sinna palgatud vastavad spetsialistid. Mind kui Piiri tänava maja endist direktorit rõõmustas, et meie komisjon otsustas häältega 3:2 Piiri tänava hoone kasuks. Märkisime ära, et seal on akende suund parem, ruumi on ka laienemiseks piki Piiri tänavat. Küsisin ka õpetajate arvamust, nemad arvasid, et ruumide kohendamise järel oleks seal väga mõnus töötada. Ka praegu Rohu tänava majas töötav õpetaja Neeme Katt arvas, et Piiri tänava majas on õpetajate töötingimused paremad. Eriti häirivad mind Rohu tänava koolimaja pisikesed trepikojad.”

Sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni esimees Heli Raevald: “Komisjon oli küll väikeses koosseisus (neli liiget), aga me olime otsustusvõimelised. Isiklikult olin esialgu Piiri tänava poolt ja lootsin, et ekspertiis annab konkreetsema ülevaate ja kindlustunde otsuse suhtes, paraku see nii ei läinud. Erinevaid argumente kaaludes otsustas komisjon kahe poolthäälega Rohu tänava kasuks. Üks inimene oli erapooletu ja üks ei hääletanud. Olen mõlemat maja seestpoolt näinud, renoveeritaksegi ju selleks, et saaks parem.”

Rahanduskomisjoni esimees Arvo Sakjas: “Eelnõu puhul vaatasime kahte poolt eraldi. Omaosaluse summa osas komisjonis vastuväiteid ei olnud. Asukoha osas oli küsimusi hästi palju, poolthääli oli ühele ja teisele majale ning seda üllatavam oli hääletustulemus. Häältega 5:0 eelistas rahanduskomisjon Rohu tänava maja. Otsustavaks said nende arutelude juures suurem maa-ala ja võimalus siduda spordikompleks staadioniga. Päris pikalt arutasime ka seda, mis saab teisest hoonest. Võtame üks samm korraga, aga praegu tundub, et Piiri tänava hoonega on võimalik edaspidi rohkem manööverdada või midagi edasi teha.”

Arengu- ja majanduskomisjoni esimees Jaano Terras: “Hääletusel olid komisjoni liikmed häältega 4:2 Rohu tänava maja poolt. Argumente oli samuti seinast seina. Öeldi, et Rohu tänava hoone on kesklinnale lähemal, juriidiline aadress on paigas, territoorium tunduvalt ilusam.”

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus