Enamik Jõgevamaa õpilasi läheb 25. veebruaril kooli

Et neljapäev, 24. veebruar on vaba päev, on osa kohalikke omavalitsusi kokkuleppel koolidega otsustanud reedesed tunnid teistele päevadele hajutada ja lastele selle päeva vabaks anda.

?Mõttekas on reedel kodus olla ja puhata, olen kindel, et järgmisel nädalal õpivad puhanud lapsed hoopis paremini,? tõdes Tabivere vallavanem Aare Aunap. Tema sõnul polnud kool küll konkreetse taotlusega reedeks valda jõudnud, kuid vallavanema teada sooviavaldus tuleb ja see saab positiivse vastuse.

Jõgeva Ühisgümnaasiumi direktor Jüri Toit kinnitas, et nemad teevad linnavalitsusele taotluse lastele reede vabaks anda. Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev ütles, et ei näe põhjust, miks linn kooli taotlusega arvestama ei peaks.

Hoopis vastupidisel seisukohal on Jõgeva Gümnaasium. Direktor Taisto Liivandi sõnul toimuvad 25. veebruaril kõik tunnid nagu ikka reedeti.

Põltsamaa vallas otsustavad koolid oma töökorralduse ise

?Me jätsime koolide otsustada, kas nad tahavad 25. veebruari vabaks võtta või ei,? märkis Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson. Põltsamaa valla haridusnõunik Silja Peters ütles, et nende valla koolidest on vaba päev vaid Lustivere Põhikooli lastel, Adavere, Aidu ja Esku lapsed on reedel koolis.

Pala Põhikoolist öeldi Vooremaale, et nemad on reedel kõik kenasti koolis. Samuti on tõenäoliselt koolis Puurmani valla mõlema kooli ? nii Puurmani Keskkooli kui ka Saduküla Põhikooli ? lapsed.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktor Aimar Arula kinnitas, et nemad tulevad kindlasti kooli. ?Tean, et osa õpilasi sooviks 25. veebruari vabaks ja me isegi kaalusime seda võimalust, kuid otsustasime siiski tavalise koolipäeva kasuks,? rääkis direktor reedel.

Tartus, Võrus, Pärnus ja Viljandis vaba päev

Torma vallavanem Riina Kull polnud esmaspäeva hommikuks saanud valla kummastki koolist taotlust tunnid ära jätta. “Meie valla koolides Sadalas ja Tormas on seega tavaline koolipäev,” nentis Kull.

Tartu, Võru ja Pärnu koolide õpilased saavad iseseisvuspäevale järgneva 25. veebruari vabaks. Varem on samasugusest otsusest teatanud Viljandi. Linnavalitsuse haridus- ja kultuuriameti juhataja Katrin Mändmaa on ajalehele Sakala öelnud, et kui 25. veebruar oleks üks koolipäev puhkepäevade vahel, ei pruugi see väga viljakas olla. Ka Viljandi koolid hajutavad ärajäävad tunnid veebruari peale.

Tallinna haridusameti pressiesindaja Rainer Rannala ütles uudisteagentuurile BNS, et otsus on koolide direktorite teha ning pealinna haridusamet ei ole selles osas oma seisukohta võtnud.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus