Enamik Jõgevamaa keskerakondlasi on Savisaare tagasivalimisega rahul

Tallinnas Nokia Kontserdimajas peetud Keskerakonna kongressil valiti Edgar Savisaar erakonna esimeheks tagasi. Jõgevamaalt kongressil osalenud 104 delegaadi hulgas on selles osas mitmeid arvamusi, kuid enamik on valimiste tulemusega rahul.

Edgar Savisaar sai valimistel 925 ja Jüri Ratas 643 häält.  Kasepää vallas elav pensionieas keskerakondlane Pärja Zalekešina nimetas valimiste tulemust suurepäraseks. “Olen uhke Savisaare võidu üle. Hea, et erakonna esimehena jätkab poliitik, kes nõuab õigusriiki ja suudab seda kaitsta.”

Jõgevamaa noorte  keskerakondlaste eestvedaja Jens Raevaldi sõnul tagab Edgar Savisaare võit rahulolu erakonna klassikaliste toetajate hulgas. “Asjaolu, et võit polnud veenev, näitab Keskerakonna valmisolekut muutusteks ja arenguks ja annab märku sellest, et kuulumine Keskerakonda ei tähenda automaatselt juhi sõna kuulamist. Erakonna liikmed mõtlevad iseseisvalt,” kinnitas ta.   

Huvitav on märkida sedagi, et kuigi Keskerakonna noortekogu avaldas toetust Edgar Savisaarele, hääletasid alla 30-aastased kongressi delegaadid teadaolevalt Jüri  Ratase poolt.   

Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna aseesimehe Andres Vääni sõnul andis kahe tugeva kandidaadi konkureerimine kongressile nii põnevust kui väärikust. “Edgar Savisaar oli kaasanud oma kampaaniasse põhjalikult erakonna bürood ja aparaadi, Jüri Ratase tutvustus tugines rohkem  emotsioonidele,”  rääkis ta.

Mitmed Jõgevamaa delegaadid märkisid, et Jüri Ratase kampaaniale lisas värvikust filmilõik, kus teda kiitsid Europarlamendi saadikud Siiri Oviir ja Vilja Savisaar- Toomast, kunagised siseministrid Ain Seppik ja Kalle Laanet, Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed Rainer Vakra ja Inara Luigas, kes pidas oma soovituskõne setu keeles.  

Samas kostis ka arvamusi, et Vilja Savisaar-Toomastil olnuks eetilisem oma lapse isa ja endise abikaasa konkurendi ülistamisest loobuda.

Keskerakonna juhatusse valiti Jõgevamaaga seotud poliitikutest Riigikogu liige Marika Tuus-Laul, kes kogus üle 430 hääle ja saavutas valimistel paremuselt viienda tulemuse. Tuus-Laul kuulub nüüd  Keskerakonna juhatusse viiendat korda. Üle 300 hääle kogunud Jõgevamaa piirkonna esimehe ja Tallinna abilinnapea Taavi Aasa ees jäid  uksed juhatusse tugevas konkurentsis siiski suletuks.

Keskerakonna Jõgeva linna osakonna esimeest ja naiskogu KENA presidenti Heli Raevaldi toetas juhatusse valimisel peaaegu sada inimest. “Olen rõõmus, et sain poolehoiu enamikult Jõgevamaa delegaatidelt,” ütles ta.

Jõgeva linnavolikogu liige ja lasteaia “Karikakar” õpetaja Liisi Poom tunnistas, et tal tegid südame soojaks kongressi avatseremoonial ja teistelgi otsustavatel momentidel kõlanud Alo Mattiiseni isamaalised laulud.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus