Emakeelepäeval Siimusti raamatukogus

Raamatukogu juhataja Tiina Mihhailov pani emakeelepäevaks välja ka näituse Edgar Valteri kirjutatud ja illustreeritud raamatutest. Sinna juurde oli koostatud tutvustav väljapanek Edgar Valteri elust ja loomingust.

Siimusti Algkooli nooremad lapsed olid kutsutud raamatukokku, et ühist Krõlli-pilti joonistada. III ja IV klassi lapsed kuulasid aga koos plaadilt Poku-juttu ning raamatukogu juhataja Tiina Mihhailov rääkis seejärel lastele lähemalt sellest, kes oli Edgar Valter ning tutvustas tema loomingut. Kiigemetsa kooli VI ja VII klassi õpilased olid rühmatööna joonistanud plakati, millel nad kajastasid eesti kirjanike kirjutatud raamatute sündmusi ja tegelasi. Joonistuste autorid, kes koos kooli huvijuhi Merje Talistu ning raamatukogutöötaja Eilike Salundiga plakati raamatukokku tõid, tutvustasid ise ka seda, mida nad kujutanud olid. Joonistama olid lapsi ajendanud nii Jaan Rannapi “Loomalood”, Oskar Lutsu “Nukitsamees”, Eduard Bornhöhe “Tasuja”, Holger Puki “Hiir, kass, koer” jt kui ka rahvuseepos “Kalevipoeg”.

Laste joonistused ja plakatid ning näitus Edgar Valteri elust ning loomingust jäävad veel mõneks ajaks raamatukokku kõikidele näha.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus