Emakeelepäeva külaliseks Evi Lepiksoo

Saare vallas oli emakeelepäeva teemalisel kohtumisõhtul külaliseks kauaaegne pedagoog ja koduloolane Evi Lepiksoo. Temaga mõtteid vahetades oli teemaks eesti keele ja kultuuri omapära, võimalusja vajadus neid väärtusi hoida ja kaitsta.


Saare vallas Kääpal peeti emakeelepäevale pühendatud sündmus jaanuarikuust alates korraldatavate kohtumisõhtute raames.

 “Igal kuul on meil olnud külaline, kellega juttu ajame. Meil on kujunenud välja püsivad osalejad, aga on ka neid, kes tulevad konkreetse inimese või teema pärast. Evi Lepiksoo on tark ja huvitav inimene, temaga on väga hea juttu ajada. Tahtsime teda kindlasti ühele kohtumisõhtule kutsuda ja märts, mil tähistame emakeelepäeva, tundus selleks kõige sobivam kuu. Evi on ju endine õpetaja, kellel sügavad teadmised eesti keelest ja kirjandusest. Arutlesime keele ja kultuuri püsimajäämise üle –  see teema puudutab ju paljusid. Samuti rääkisime kaunimatest eestikeelsetest sõnadest, kuulasime Evi lemmikmuusikat ning lemmikluulet luges Mati Tikk,” rääkis sihtasutuse Kalevipoja Koda huvi- ja projektijuht Egle Plato.

“Osalejaid oli üle kümne ning kolmest põlvkonnast,” lisas ta.

Egle Plato sõnul on varem Saare vallas emakeelepäeva tähistatud Kalevipoja muuseumis Viivi Lani eestvedamisel ning näitleja ja paikkonna kultuuriedendaja Linda Olmaru kaasalöömisel.  “Emakeelepäeva tähistatakse meil ka koolis, lasteaias ja raamatukogus,” lausus Plato.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus