EM-ilt toodi maakonda kuus medalit

Ungaris Budapestis toimunud noorte Euroopa meistrivõistlustelt sumomaadluses võitis Eesti 14 medalit. Koguni kuus medalit neist toodi Jõgeva maakonda.

Jõgevamaalt osales EM-võistlustel kokku kuus sportlast. Neist neli maadlejat Jõgeva raskejõustikuklubist Ramm ning kaks sportlast Põltsamaa Nipist.

Kuni 14-aastaste tüdrukute seas saavutas kehakaalus kuni 35 kg hõbemedali Kärol Tamson (Jõgeva), kes oli ühtlasi kõige noorem võistleja oma kehakaalus. Poolfinaalis võitis Kärol endast neli aastat vanema Venemaa sportlase.

Pronksmedali võitles samas vanuseklassis välja Olavi Reilent (Põltsamaa) ja seda raskekaalus +75 kg. Hans-Johannes Kallise (Jõgeva) tulemuseks jäi seekord 5. koht.

16-aastaste sumotoride seas saavutas hõbemedali kehakaalus -75 kg Ander Järv (Jõgeva). Olavi Reilent võistles raskekaalus ka vanemas vanusegrupis ja saavutas ka siin matšivõitusid, aga viiendast kohast kõrgemat ta kokkuvõttes siiski ei saavutanud.

18-aastaste sportlaste hulgas jäid võiduta Mattias Säärits (Jõgeva) ja Ander Järv. Põltsamaa esindaja Kai Pähkel tegi aga siin kuldse duubli, võites nii raskekaalu kui ka absoluutkaalu. Lisaks kuulus Kaile ka hõbemedal võistkonnavõistluses Eesti koondise koosseisus, kus iga riik oli esindatud kolme maadlejaga. Ka selles võistluses jäi Kai võitmatuks.

Kokku tõid sumomaadlejad EM-võistlustelt Ungarist Eestisse 14 medalit. Neist 3 kulda, 6 hõbedat ja 5 pronksi.