Elva ja Jõgeva meeskoori vastastikune lauluabi

Meeskoori Mehis lauljad olid kutsutud Elvasse ka möödunud laupäeval. Korraldati suur ühine lauluproov ning harjutati koos ees seisva kontserdi kava. “Kord aitavad nemad meid, siis jälle meie neid,” ütles seepeale Mehise juhatuse esimees Heino Ilves.

Heades sõprussidemetes on kaks koori olnud juba aastaid ning omavahel ollakse enam-vähem sarnased ka nii kooriliikmete vanuse kui ka arvu poolest. Ühisesinemisi on olnud mõlemal pool. Vanadel tuttavatel on ka ühine sõpruskoor Soomes ning koos on üles astutud Oulu Toomkirikus ja mujalgi.

Ülehomsel Elva koori 45. sünnipäeva tähistaval kontserdil on dirigendid Meelis Roosmaa Elvast ning Margus Kask, Merike Katt ja Kaarel Tetsmann Jõgevalt.

Vähem kui aasta pärast, 19. jaanuaril 2006 täitub aga Jõgeva meeskooril 30 aastat tegevuse alustamisest. Siis on ilmselt elvalaste kord Jõgevale laulma tulla. Heino Ilves, kes koori loomisest peale on olnud selle juhatuse esimees, hindab praegusi laulumehi väga ning loodab, et sellesse üksmeelsesse seltskonda tuleb lauljaid edaspidi juurdegi. “Kõikidesse häälerühmadesse võiks lauljaid juurde tulla,” lütles ta.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus