Elutoa sisustamise ABC – mida ja kuidas valida

SISUTURUNDUS

Elutuba on meie kodu süda, see on koht, kus veedame palju aega nii oma perega kui ka külalistega. Seetõttu peab see ruum pakkuma palju – nii õdusust igasse meie päeva, aga ka piisavalt funktsionaalsust, et seal võõrustada oma kallimaid inimesi. Kuidas sisustada elutuba? Milline on sobiv kohvilaud? Kuidas valida õige diivan, kas hea valik on klassikaline must või hoopiski sinine diivan? Kuidas valida õiged kardinad ja vaip? Küsimusi on palju, aga hakkame vaikselt pihta!

Millist interjööri soovid luua?

Alustada ei tule mitte küsimusest, kas valida sinine diivan või milline kohvilaud on sobilik, vaid hoopiski sellest, millist interjööri sa soovid. Kas selleks on skandinaavialikult lihtne disain, mida iseloomustavad hallid, valged, mustad jms põhivärvid? Või soovid luua ruumi, kus on palju sooje toone, punutisi jms? Paljudele eestlastele meeldivad ka romantilise maalähedase stiili järgimine. Milline on aga sinu soov?

See on kõige olulisem ja esimene küsimus, millega alustada. See annab suunised edasiseks, ehk kuidas valida sobiv tapeet, seinavärv, mööbel jne. Teine aspekt, millele samaaegselt mõelda on see, millise ruumiga on tegu. Kas sinu tulevane elutuba on suur või väike? Kas selles on sambaid, nurgataguseid jms? Ruumi iseloom määrab mööbli paigutuse aga ka värvide valiku.

Minimalistlik elutuba

Kui sinu sooviks on minimalistlik elutuba, siis eelista seinavärve ja tapeete, mis on lihtsad. Siia alla ei kuulu erinevate ornamentidega ja lillemustritega tapeedid. Soovitame valida seinavärviks midagi tagasihoidlikku nagu soe valge, beež, hall jne. Kui soovid rohkem värve sisse tuua, võid ka kaaluda aktsentseina loomist. Selleks on mitmeid võimalusi: värvi vertikaalselt või horisontaalselt pool seina teist värvi. Kõige klassikalisem viis on värvida eristuvasse tooni kogu sein. Valik on sinu!

Mööbli valiku juures lähtu lihtsatest joontest. Igasugused pisidetailid ei ole siin tähtsad, mida lihtsam on mööbel, seda parem. Küllaga ei tähenda see seda, et minimalistlik kodu oleks igav. Dekoratsioonid toovad sinna elu sisse. Vali välja lihtsad postrid, pildid ja maalid, millega kaunistada seinu. Soeta suuri vaase, kuhu sisse panna stabiliseeritud eukalüpt või vali mõned muud kuivatatud lilled, mis sulle meeldivad.

Romantiline elutuba

Teine populaarne valik on romantilisest stiilist inspireeritud elutuba. Siin võid lasta oma loovusel lennata. Vali lilleliste ja armsate mustrite vahel. Aga püüa mitte liiale minna. Näiteks vali kas kasutad erinevaid mustreid tapeedi valimisel või hoopiski dekoratsioonidel nagu kardinate, vaipade, patjade, piltide puhul. Professionaalsem silm oskab ka erinevaid mustreid omavahel sobituma panna, aga kui sa ei tunne selles end hästi, siis on hea nipp valida koht, kuhu paned selles osas rõhku.

Mööbel võiks olla puidust ja sellel võiksid olla ka armsad detailid nagu silmapaistvad sahtlinupud. Samuti erinevad raamid ja tekstuurid. Ära unusta helgeid värve nagu vana roosa, kreemjas valge, lavendli linna jne. Romantilisse elutuppa sobib ka hästi puidust aktsentsein, mis on läbikumava valge tooniga. 

blog comments powered by Disqus