Elukaare eksjuhataja kaotas “poliitilistel põhjustel” töö

 

Jõgeva Sotsiaalkeskuse Elukaar nõukogu valis konkursi tulemusena asutuse uueks juhatajaks varem spordielu juhtinud Toomas Klaarmani. Konkursi lõppvooru jõudis ka endine juhataja Heli Raevald, kellele ei tehtud aga ettepanekut töö jätkamiseks — ilmselgelt “poliitilistel põhjustel”.

Sotsiaalkeskuse Elukaar endine juhataja Heli Raevald kuulub Jõgeva linnavolikogus opositsioonis olevasse Keskerakonda ja on erakonna naisteühenduse KENA eestvedaja.

Elukaare nõukogu esimees, ühtlasi ka linnavolikogu esimees ja Reformierakonna liige Meelis Pauklin ütles, et erakondlikku kuuluvust juhataja valimisel kindlasti ei arvestatud. 

Sai tööga hästi hakkama

“Heli Raevald sai oma tööga hästi hakkama ja tema koostöö nõukoguga laabus üldiselt normaalselt. Tal täitus kolmeaastane tööleping. Vastavalt põhikirjale on nõukogul võimalik lepingut jätkata või uus konkurss välja kuulutada. Pidasime nõu ka Jõgeva linnavalitsuse kui sotsiaalkeskuse Elukaar omanikuga ja otsustasime välja kuulutada konkursi. Osales kaheksa kandidaati. Lõppvoorus valis nõukogu kahe tugeva kandidaadi – Heli Raevaldi ja Toomas Klaarmani vahel välja viimase. Kuigi kõrghariduse olemasolu oli konkursi tingimustes soovitav, mitte nõutav tingimus, mõjutas mõneti valikut ka Toomas Klaarmani kõrgharidus, mis Heli Raevaldil puudub. Klaarmanil on kogemused Jõgeva spordikeskuse Virtus juhtimisel,” rääkis Pauklin.

Heli Raevald kuulub Keskerakonda ning kandideerib ka partei nimekirjas eelviimasel kohal Jõgeva- ja Tartumaal Riigikokku. Nii võib tekkida arvamus, et teda otsustati sotsiaalkeskuse Elukaar juhatajaks mitte valida põhjusel, et tema võimalikul  parlamenti pääsemisel tuleks taas uut juhatajat otsima hakata. “Sellist varianti meil juhataja valimisel arutlusel polnud,” tunnistas Meelis Pauklin. 

Keeldus tehingust

Heli Raevald saatis enne oma kolmeaastase töölepingu lõppemist nõukogu esimehele Meelis Pauklinile elektronkirja, kinnitades soovi Elukaare juhatajana tööd jätkata. Pauklin oli sotsiaalkeskuse nõukogu liige ka 2008. aastal, kui Raevald esimest korda juhatajaks kandideeris ja valituks osutus. Nii pidanuks ta naise tööalaseid omadusi juba ka teadma.

Seejärel kuulutati välja konkurss, kus soovitati ka endisel juhatajal kandideerida.

Raevaldile ei tehtud konkursi ajal ettepanekut Keskerakonnast välja astuda või erakonda vahetada.

Sotsiaalkeskuse Elukaar nõukogu eelmine esimees ja Jõgeva linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Aare Olgo ütles, et Raevald tuli oma tööga sotsiaalkeskuse juhatajana väga hästi toime, mida on korduvalt kinnitanud ka nõukogu esimees Meelis Pauklin. “Linnavolikogu esimehena püüdis Pauklin mõjutada Heli Raevaldi hääletama volikogus Reformierakonna üsna ettevalmistamata ja pooltoore seaduseelnõu poolt, mis käsitleb Jõgevale riigigümnaasiumi rajamist. Raevald ei läinud sirgeselgse inimesena Reformierakonnaga sobingusse ja ilmselt seetõttu kaotaski töö,” tunnistas Olgo.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus