Elu maakonnas käib täistuuridel

Võiks ju arvata, et heitlik olukord ja keerulised terviseolud võiksid väiksemad maakonnad päris välja suretada. Ent hoolimata sellest keeb elu täistuuridel. Jõgevamaad külastasid juba teist nädalat järjest kõrgemad külalised. Nii sai Jõgeva vald tervitada endist peaministrit Jüri Ratast, läinud nädalal tervitati presidenti.


Põltsamaa vald teeb suuri hüppeid spordiareenil, külalistele avati suusatõstuk. Põltsamaa esimene, üks ja ainus. Seega võivad talispordisõbrad end nädalavahetusel mäele sättida ja külma ning lund trotsides mäest alla vuhiseda. Ka uue, metallhärja, aasta esimest päeva võib ju suusaradadel vastu võtta. Samal ajal peab Mustvee kultuurikeskus väärikat 60. sünnipäeva ning olgugi et koroonaviirus ei luba veel praegu suurt pidustust pidada, saab sellegi poolest kas või pisikese torditüki töökollektiivis endale siiski lubada.
Täna, ajal, mil tuleb võidelda nii krõbedate külmakraadide kui ka koroonaviirusega, kulub tükike positiivsust ja elujaatust ikka marjaks ära. Ja kes on märganud, siis õhtud on juba kukesammu haaval pikemaks läinud ja päikestki näeb rohkem kui eelmisel kuul. Õnneks pole maakonnas elujaatust siiski unustatud. Elu keeb ning valdavalt peetakse piirangutestki kinni.
Ent samal ajal ei tohi unustada neid, kes mingil põhjusel õue ei saa ja abi vajavad. Nii nagu rõhutab oma intervjuus ka Jüri Ratas: eakatest tuleb hoolida ja nendega rääkida ka siis, kui pole jõulud või mõni tähtpäev. Märgake lähedasi, eakaid naabreid ja tundke huvi, kuidas neil läheb. Kuidas neil päriselt läheb.

blog comments powered by Disqus