Elu läheb edasi

Kuid tegelikult on vastus juba selgunud. Nii nagu mõnikord varemgi, tegid reformikad osava kannapöörde, keerates selja senistele partneritele ja alustasid läbirääkimisi uute kaaslastega. Või ei ole lahendus siiski veel lõplik ja käib rahvale puru silma ajamine. Seetõttu ehk ei saanudki pr Trei oma artiklit vastusega lõpetada ja pildus lihtsalt igaks juhuks mürginooli Keskerakonna ja Rahvaliidu poole.

Rahvaliidul läks tõesti seekord kehvemini kui varem.

Tegelikult oli siiski kõige kehvema valimistulemuse tegija Isamaa ja Res Publica Liit, kes kaotas ju parlamendis tervelt 17 kohta. Millegipärast püütakse seda suurt kaotust näidata võiduna.

Kodus pisut kurvalt

Kõige murettekitavam kogu selle valimisloo juures on minu arvates see, et halvasti läks meie maakonnal. Seitsmest meie valimisringkonna parlamendikohast jaotasime nelja erakonna vahel osavalt neli ära ja kolm kohta läksid üleriigilisse jaotusse. Hea, et Rahvaliit vähemalt ühe koha meie maakonnale ära päästis.

Saadik ju ongi valimisringkonna esindaja Tallinnas ja tema kohuseks on oma valijate eest seista ja piirkonna arengule kaasa aidata. Aga meil on kahjuks nüüd kaks oma esindajat vähem.

Vaadates Reformierakonna asendusliikmete nimekirja, võib oletada, et Terje Treil õnnestub samuti Toompealt läbi põigata. Võib-olla mitte kohe, kuid nelja aasta jooksul kunagi ikka. See on iseenesest ju hea, sest olenemata erakondlikust kuuluvusest, on iga käsi parlamendis, mis tõuseb Jõgeva maakonna poolt, teretulnud.

Küll jääb mulle arusaamatuks, kust võtab Reformierakonna piirkonna arendusjuht õiguse ja julguse nimetada teise partei saadikukandidaate “tsirkusekaruks? ja “laadatoladeks?. Igaüks valib muidugi ise oma sõnavara.

Keskerakonnast

Ma ei arva, et Keskerakond järgneva nelja aasta jooksul Eestis võimule ei tule. Kindlasti tuleb.

Jõgeva linnas on seni koostöö sujunud. Loodan, et artikkel ei anna põhjust teisiti mõelda.

Erakondlikult läks meil Jõgevamaal valimistel hästi. Kasvatasime oma häälte arvu tublisti. Jõgeva abilinnapeana ei saa ma ütlemata jätta, et Jõgeva linnas võitsime me esmakordselt valimised. Kas hääled tõid esimesed või tagumised nimekirja liikmed, see polegi nii tähtis. Need liidetakse ju niikuinii kokku. Meie esinumbrid olid lihtsalt tugevamad.

Marika Tuusi meie maile kandideerima kutsujate hulgas olin ma ka ise ja see oli igatahes õige otsus.

Peeter Võsa ei ole kindlasti “tsirkusekaru? ega “laadatola?, vaid tõsine, oma peaga mõtlev mees. Tulemus ? 3700 valija toetus ? oli esimese korra kohta suurepärane. Võib-olla ta lootis ise rohkem. Mina igatahes pakkusin enne valimisi väikesel ennustusvõistlusel talle 3200 häält.

Peeter seekord veel Toompeale läbi ei murdnud ja meie keerulise valimissüsteemi tõttu tõenäoliselt lähemal neljal aastal oma 3700 häälega sinna ka ei pääse. Terje ligi kuus korda väiksema häältearvuga ilmselt pääseb. On see õiglane? Ju siis on JOKK, nagu viimasel ajal armastatakse öelda.

Loodan, et kõik Riigikokku valitud saadikud ajavad seal meie maakonna asju edukalt. Toimugu see siis vaikselt või suure kära ja müraga. Tähtis on hea tulemus.

AARE OLGO,
Keskerakonna Jõgeva linna osakonna esimees,
Jõgevamaa piirkonna aseesimees

blog comments powered by Disqus