Elor Evard tõi koju ühe kuld- ja neli hõbemedalit

17-aastane Elor Evard õppis ujuma oma kodualevikus. Regulaarsed ujumistreeningud algasid Tartu Kutseõppekeskuse ujulas treener Katri Härmoja juhendamisel. 2000. aastal pääses Elor esimest korda nägemishäiretega noorte maailmameistrivõistlustele, mis tollal korraldati Itaalias, ja võitis hõbe- ning pronksmedali.

Järgmised samalaadsed maailmameistrivõistlused toimusid tänavu augustis Ameerika Ühendriikides Colorados. Võistlemas olid 26 riigi sportlased. Eestit esindas kolmeliikmeline võistkond.

Medalid rinnuli- ja vabaujumises

Nii endale kui ka üldsusele üllatuseks tuli Elor Evard nendelt võistlustelt koju nelja medaliga. “Kuldmedali võitsin üsnagi suures võistluspinges 50 meetri rinnuliujumises, kus osutusin kiiremaks Venemaa ujujast. 50 meetri vabaujumises sain hõbemedali ja püstitasin ka isikliku rekordi. Kõige tugevam konkurents oli 100 meetri vabaujumises, milles olin Hispaania sportlase järel paremuselt teine. Neljas medal, samuti hõbe, õnnestus võita 100 meetri rinnuliujumises, kus jällegi tuli võistelda tugevate vastastega, ” rääkis Tartus Emajõe Koolis õppiv Puurmani noormees oma maailmameistrivõistluste medalisaagist.

Laulsid ise hümni

Võistluste korraldamisega Colorados jäi Elor Evard rahule. “Üks äpardus siiski juhtus. Nimelt kui taheti Eesti hümni mängida, ei hakanud plaadimängija millegipärast tööle. Eesti ujujad leidsid aga olukorrast väljapääsu ja laulsid hümni ise,” jutustas noormees.

Elori ema ei saanud oma tööülesannete tõttu poja auks korraldatud vastuvõtule tulla. Spordikuulsuse perekonda esindas aga vanaisa Enn Roots. “Sellest, et Elor kuldmedali võitis, kuulsin juba siis, kui ta veel Ameerikas oli. Kui ta koju jõudis, siis selgus, et võidetud on ka kolm hõbemedalit. Niisuguse poisi üle võib uhke olla,” lausus vanaisa.

“Tahtsin kodustele üllatust teha, mistõttu ma hõbemedalitest märku ei andnudki,” lausus Pedja jõe äärest maailmaklassi jõudnud ujuja. Võimalik, et peagi võistleb ta juba täiskasvanute klassis.

?Ka koduvald jääb ootama Elor Evard edasisi võite,? ütles vallavolikogu esimees Peeter Kallasmaa.

“Puurmani vald on oma praegusele kuulsaimale sportlasele toeks olnud ja teeb seda jõudumööda edaspidigi. Ühtlasi arvan, et invasportlaste tegevuse edendamisel peaks olema märksa rohkem kaasaaitajaid kui senini,? märkis Puurmani vallavanem Rein Paap.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus