Ellakvere laut suletud, järge ootab Tabivere

Kuu aega tagasi suurest töötajate koondamisest ja piimakarja müügist teatanud AS Perevara sulges eelmisel nädalal lõplikult Ellakvere lauda ning paari nädala jooksul peaks töö lõpetama ka Perevara tütarettevõtte OÜ Põllurada farm Tabiveres.


Perevara juht Alo Teder kinnitas, et koondamised ja lautade sulgemine kulgevad plaanipäraselt. Neljast farmist suleti esimesena Ellakvere laut, kust viimased loomad viidi minema eelmisel nädalal. Nüüd on see farm tühi ja tööd seal enam ei tehta. Märtsi teisel poolel jääb tühjaks ka OÜ Põllurada laut Tabiveres. 

Enamik loomi jääb Eestisse

Kui algselt prognoosis Perevara juhtkond, et suur osa loomi tuleb kombinaati viia, siis nüüd on enamik piimakarjast müüdud ikkagi elusloomadena. “Enamik loomi on jäänud Eestisse. Mõned tõuloomad on müüdud ka Lätti, Türki ja Poola, kuid ma eelistan karja müüa Eestisse, sest kodumaal on nõudlus täiesti olemas ning rahalisi tehinguid on riigisiseselt kindlam sooritada. Loomade hind Eestis ja välisturul on sama, ” selgitas Teder. Ta lisas, et on loomade müüki ka teadlikult piiranud, sest Perevara koondamisteate saanud töötajatele on antud kuupäevad, kauaks neile ettevõttes tööd jagub, ning seetõttu ei tohi farme loomadest enne tähtaega tühjaks müüa 

Vanad laudad lammutatakse

Osa tühjaks jäänud lautu plaanib AS Perevara tulevikus kasutusele võtta ning ülejäänud tuleb paraku lammutada. Veel käesoleval aastal on plaanis lammutada Mõisamaal aastaid kasutuna seisnud vana farm ning Võidus asuvad noorkarja laudahooned. Ettevõttel on plaanis taotleda lammutamiseks ka toetust Keskkonnainvesteeringute Keskusest, kuid hetkel pole sellega veel tegeldud. “Kõike korraga ei jõua,” nentis Teder.

Lisaks Ellakvere ja Tabivere laudale, suletakse aprilli lõpuks Painkülas asuv Mammu farm ning juunis Jõgeva aleviku laut.

Jaanipäevaks peaks Perevara viiest farmist neli olema suletud ning allesjäänud mõnesajapealine lüpsikari koondatakse Mõisamaa lauta. Perevara peamiseks tegevusalaks jääb siis teravilja- ja rapsikasvatus.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus