Elistveres tulevad seenepäevad

RMK Elistvere looduskeskuses peetakse tuleval nädalal seenepäevi. Teisipäeval avatakse Elistvere vanas mõisaaidas seenenäitus, neljapäeval saab aga looduskeskuse ruumides seenepaberi tegemist õppida.

Seenenäituse eksponaate lähevad Elistvere loomapargi ja looduskeskuse töötajad koguma esmaspäeval. Looduskeskuse juhi Elle Mäeranna sõnul on plaanis minna ühe seltskonnaga Saare ja Sõõru metsadesse, teise seltskonnaga Luua kanti, kust lootust leida teist laadi saaki.

„Nii suurt hulka seeni, kui tänavu meie metsades on, pole mina küll kunagi varem näinud,” ütles Elle Mäerand.

Seenenäitus jääb avatuks 24. septembrini, aga kui eksponaadid aidas oodatust kauem ilusad püsivad või neid uutega asendada õnnestub, saavad Elistvere loomapargi külastajad näitust vaadata kauemgi.

Tuleval neljapäeval tuleb Elistvere looduskeskusse külla looduskunsti õpetaja Helle Väärsi, kelle juhendamisel proovitakse seenepaberit teha. Paberi tegemiseks sobivad puuseened, mis tuleb väikesteks tükkideks hakkida ning siis koos veega saumikseri abil ühtlaseks massiks purustada. Mass pannakse riidele kuivama ning saadaksegi omapärane paber, mille toon on vastavalt kasutatud seente liigile erinev.

Peale paberi tegemise kõlbavad seened ka lõnga värvimiseks. Seentega värvitud lõnga näidiseid võtab kaasa Helle Väärsi ja neid on oma varudest võtta ka Elle Mäerannal. Põnev seeneteemaline käsitöökoolitus algab 23. septembril kell 15. Praktiliselt saab seenepaberi tegemise läbi proovida 10-12 kiiremat huvilist, kes endast looduskeskuse juhile telefonil 525 3395 teada annavad, ülejäänud peavad kiibitsemisega piirduma. Koolitus on kõigile tasuta ja tegevust jätkub eeldatavalt kolmeks tunniks.

i</span>

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus