Elistvere searahval on lootust kolimispeoks

Elistvere loomapargi rahvale juba pikemat aega muret teinud seaaiauuenduse töö hakkab lõpusirgele jõudma.

Praeguseks on järg niikaugel, et kõik neli metsanotsut traavivad  ringi juba uues aedikuosas.

Loomapargi töötaja Asta Sarve sõnul on Aiaproff OÜ oma ülesannete kõrgusel, töö käib täie hooga ja peatselt on loota, et kärsakandjad taas suuremale territooriumile pääsevad, kui kogu aed valmis saab.

Kärssninade isetegevuslike kaevetööde vältimiseks paigutatakse uue aediku serva alla maasse kuni poole meetri sügavusse betoonpaneelid. Ka uus varjualune, mis Asta sõnul tõesti hea välja näeb, on juba valmis.

“Külastajatele on praegune olukord seamajanduses igatahes soodus, sest kõik neli tegelast on uues aiaosas näha justkui peo peal. Tuju paistab neil ka hea olevat, rassivad rõõmsalt ringi. Aga me loodame tõesti, et varsti n-ö kolimispidu saab pidada, sest ilmselt ei lase ka varrud ennast enam väga kaua oodata. Nii peenike pere tuleb aga koos oma emmega loomulikult eraldi paigutada. Mitmel kevadel on põrsad aprilli esimestel päevadel ilmavalgust näinud ja vaevalt et see tänavugi teisiti läheb,” rääkis Asta.

Titeõnne on loota vaid ühel mammal — ülejäänud searahvas on mehist sugu.

Üldse kipub viimasel ajal loomapargis rohkem poiss-soost loomalapsi sündima, see omakorda toob kaasa noorte emmede põua edaspidi.

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus