Elistvere loomarahvas sai kingituse

Reedel avati Tartus järjekordsed Tammelinna päevad. Juba teist aastat kuulub linnaosa sügiseste pidustuste juurde ka tammetõrude korjamise võistlus, kus kogutud saak Elistvere loomapargile kingitakse.

Nagu möödunud aastal, nii mindi ka seekord Elistverest oma autoga Tartusse kingile järele. RMK Elistvere loomapargi juhataja Sirje Sauli sõnul oli tõrusid ehk 600 kilo või ka rohkem.

Korjajad erineva vanusega

“Ise läksin Tammelinna Gümnaasiumi juurde õhtupoolikul kella viieks, kui  Tammelinna päevad avati ja tõruvõistluse parimaid autasustati. Meie auto oli suurema noosiga varem ära läinud, mulle anti kaasa veel hiljem kohale toodud saak,” rääkis Sirje Saul. 

Korjajaid-võistlejaid oli tema sõnul väga erinevas vanuses, lisaks lasteaiarühmadele, kooliklassidele ja peredele ka toredaid pensionieas memmekesi ja teisi üksiküritajaid.

RMK poolsed suuremad auhinnad olid kinkekaardid. Kaks neist sellised, millega saab valida kas loomapargi külastuse koos giidiga või pargi loodusõppeprogrammi, kolmas aga vaid Elistvere külastamiseks, sest pered näiteks üldjuhul loodusõppeprogrammi läbima ei tule. Lisaks jagati lauamänge, kommi, rinnamärke. Suuremaid ja väiksemaid auhindu olid Sirje Sauli sõnul välja pannud paljud firmad, nii et lõppkokkuvõttes ei lahkunud tühjade kätega keegi. “Oli tõeliselt tore tõrupäev,” kinnitas loomapargi juhataja.

Talvevaru hoolikalt tallele

“Tänavune tõrusaak on ilmselt väiksem kui mullusügisene, seda on tammede all kõndides kohe tunda, et nii hullusti taldadel veerema ei kipu kui aasta eest,” ütles Sirje Saul. “Panime tõrud laoruumi kenasti laiali, et nad kuivaksid ja hallitama ei läheks,” rääkis ta, rõhutades, et pargis rõõmustatakse kingi üle ja püütakse tõrusid säästlikult jagada, et oravad ja hiired jõuluni vähehaaval maiustada saaksid. Tema sõnul ei põlga tõrusid peaaegu ükski loom, eriti kui pihu pealt võtta saab, närilistele on need aga eriline maius.

Kauplusehoone ostetud

Küsimusele, kuidas edeneb  Elistvere loomapargi elu pärast seda, kui sellest sai ametlikult RMK loodushoiu osakonna Tartu-Jõgeva puhkeala osa, vastas loomapargi juhataja pisut pikemalt.

“Elu edeneb. Loomapargi kõrval asuv kauplusehoone, mida ammu oma valdusse sooviti, on nüüd ostetud. Tellitud on selle ümberehituse projekt ja ümbruse kujunduse projekt. Oktoobrikuu lõpus peaks hoone projekt valmima, siis kuulutame ehitaja leidmiseks hanke välja. Hea uudis on seegi, et läbi LKK saame riigieelarvest raha sigade aia tarvis ja veel selle aastanumbri sees on neil loomadel lootust soolaleivapidu pidada. Vana aed ei pea sigu ammu enam kinni,” rääkis loomapargi juhataja, tõdedes naljaga pooleks, et kui mõni kärssnina välja tulema on juhtunudki, pole vaja karta, et nad kaugele lähevad: see, mis kell ja kus laud kaetakse, on neil täpselt meeles!

“Seaaed on ka väga madala loduse koha peal, seda on plaanis  pisut täita. Notsud ju üldiselt muda armastavad, aga anname neile siiski valikuvõimaluse — ehk tahab mõni vahetevahel ka puhtam ja kuivem olla,” rääkis Sirje Saul. Üks hea uudis puudutab aga otseselt ka loomapargi töötajaid. Nimelt minnakse oktoobri alguses peaaegu kogu kollektiiviga kolmeks päevaks Soome Ähtari loodusparki õppereisile.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus