Elistvere loomapark sai uue peremehe

   

  Teisipäeval kirjutasid Eesti Metsaseltsi juhatuse liige Kaupo Ilmet ja Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) juhatuse esimees Aigar Kallas Elistveres alla kokkuleppele Elistvere loomapargi üleandmiseks RMKle.Elistvere loomapark hakkab kuuluma RMK Tartu-Jõgeva puhkeala koosseisu. Kõik senised töötajad jätkavad oma tööd RMK koosseisus. Loomapargi lahtiolekuajad ja piletihinnad jäävad samaks.

Vabatahtlike tööga loomaparki ei pea

“RMK tunnustab Eesti Metsaseltsi tehtud suure töö eest ja lubab loomapargile tulevikuks jätkuvat arengut, loomaperele rohket ninaesist ning pargi töötajatele kindlat töökohta,” ütles Aigar Kallas.

RMK tegevusele tekib loomapargi lisandumisega uut sünergiat. Kallase sõnul pole kellelgi põhjust karta, et RMK seda ettevõtmist võiks alt vedada.

Elistvere loomapark asutati 1997. aastal Eesti Metsaseltsi poolt seltsi tolleaegse presidendi Kaupo Ilmeti algatusel. Loomapargist on praeguseks kujunenud kõige suurema külastatavusega loodusobjekt maapiirkonnas. “Kui 11 aastat tagasi oli Elistvere mahajäetud paik, kuhu sattus mõni üksik rändur, siis täna teab seda iga eestimaalane,” ütles Kaupo Ilmet.

Tema sõnul pole tänapäeval võimalik ainult vabatahtlike tööga loomaparki käigus hoida, ka projektidest raha saamine eeldab asjatundjate palkamist, sest taotluste koostamine muutub aina spetsiifilisemaks.

“Vaieldamatult on õigem, et loomaparki hakkab haldama RMK puhkemajanduse osakond, kes on end hästi üles töötanud puhkealade loojana ning nende korrashoidjana ja ülalpidajana,” märkis Ilmet. 

Uus juhataja

Loomapargi perenaine Asta Sarv on juba varem öelnud, et soovib loomapagi juhtimisest taanduda. Ta RMK-le lubanud, et 2008. aasta lõpuni peab veel vastu ja annab tasapisi asjaajamist uuele juhatajale üle. Elistvere loomapargi uueks juhatajaks saab varem Alliku metskonnas töötanud Sirje Saul.

Kõik, kes on harjunud Asta huvitavate ekskursioonidega, ei pea aga kurvastama, sest ta  jätkab uuest aastast poole kohaga klienditeenindajana. Oma oskusi ja teadmisi on Asta Sarv loomapargi hüvanguks valmis alati jagama.

Loodetavasti laheneb lähiajal ka probleem kauplusehoone ostuga. Tehing jäi eelmisel sügisel keskkonnaministeeriumi vastuseisu tõttu tegemata, kuigi loomapargil oli selleks raha hoitud.

MTÜ Eesti Metsaselts on kõiki metsanduse huvigruppe ühendav mittetulundusühing. Seltsi tegevuse eesmärgiks on ühiste aadetega metsandustöötajate ja metsandushuviliste ühendamine koostööks Eesti metsanduse arendamisel ning metsa kasutamisel ja kaitsel.

Riigimetsa majandaja RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine: metsa uuendamine, kasvatamine ja kasutamine ning metsakaitse korraldamine. RMK hallata on umbes 40 protsenti Eesti metsamaadest. 

LISALUGU

Elistvere hirvepere sai uue liikme

Juba neli aastat on Elistvere hirvepere täienenud vaid poistega, nii läks ka seekord.

Teisipäeva varahommikul ilmavalgust näinud hirvevasikas on terve ja tubli. Miks aga loomapargis emaseid hirvi nii harva sünnib, ei oska töötajad kuidagi seletada.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus