Elistvere loomapark sai mitusada kilo tammetõrusid

Tiigi Seltsimaja töötaja Tiina Konsen tunnistas, et tulu tõrudekorjamisest said lisaks Elistvere loomadele ka väga paljud inimesed.

            “Põlise tammelinlasena tean, et tõrusid, mida puud igal sügisel maha poetavad, pole aiaomanikel kuhugi panna. Eriti raskeks on need probleemid muutunud viimasel ajal, kui prügiladestamine ja jäätmekäitlus järjest tõsisemalt päevakorral on,? rääkis Tiina Konsen ja rõhutas, et aktsioon läks korda tänu hoolikale teavitustööle.

            Võistlusest tehti kokkuvõte ja tõrud viidi loomaparki möödunud reedel, kuid nende korjamise ja äraandmise vastu on tuntud huvi hiljemgi. Neil, kes veel Elistvere loomi tammetõrudega kostitada tahaksid, soovitasid Tammelinna päevade korraldajad loomapargi rahvaga ise kontakti võtta.

            “Meile ongi väga palju helistatud ja elektronkirju saadetud. Avaldatakse soovi veel tõrusid tuua ja tuntakse juba huvi, kas taoline ettevõtmine ka järgmisel sügisel teoks saab,” ütles loomapargi perenaine Asta Sarv, kelle sõnul oli tammelinlaste aktsioon üks ütlemata tore ja armas ettevõtmine, sest tõrusid söövaid loomi on loomapargis palju.

            Kingitust vastu võtma minnes olid loomapargi esindajatel parimatele tõrukogujatele auhinnad kaasas, sest tegemist oli ju ka võistlusega. Esimene auhind oli raamitud loomafoto ja loomapargi külastuskaart terveks aastaks kuni viieliikmelisele perekonnale. Selle omanikuks sai perekond Püüding. Lisaks sellele auhinnale jagas loomapark välja veel hulgaliselt loomafotosid, pargi sünnipäeva puhul välja antud infovihikuid ja juubelikleepse.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus