Elistvere loomapargis käis üle kahe tuhande külastaja

Metsanädala kahel viimasel päeval võimaldas RMK kõigil soovijail Elistvere loomaparki tasuta külastada, kompenseerides pargile piletitulu. Külastajaid jagus kahe päeva peale üle 2000, ainuüksi pühapäeval käis loomi vaatamas 1132 inimest.

Kõigile möödunud nädalavahetusel loomaparki tulnutele anti teada, et lõppeva metsanädala puhul võimaldab RMK kõigil parki tasuta külastada.

Suhtumine seinast seina

“Tasuta külastamise võimaldamine metsanädala puhul oli Riigimetsa Majandamise Keskuse kui meie tulevase haldaja poolt hea tahte avaldus. See oli väga sümpaatne. Külastajate suur arv tõestas taas meie populaarsust ja pargi vajalikkust. Samas näitas ka ära, et meie Eestimaa inimesi on mitut sorti,” kommenteeris loomapargi perenaine Asta Sarv möödunud nädalavahetusel toimunut.

Pühapäeval 1132 külastajat

Eriti rahvarohke oligi tema sõnul pühapäeva pärastlõuna, sest kuigi infot oli jagatud nii ajalehtedes kui internetis, said paljud tasuta külastamisvõimalusest teada alles sõpradelt-tuttavatelt, kes ise hommikupoolikul pargis olid käinud.

Raha on väga vaja

“On tõesti tore, et loomasõbrad meie viimase aja raskustest teavad, huvi tunnevad ja aidata püüavad. Sest rahaga on tõesti kehvad lood, Rahvaliidu lubatud 300 000 on küll kaua kõne all olnud, kuid siiani saamata.

Lepingupaberid ikka liiguvad edasi-tagasi, kuid lubatud “katuseraha” ikka ei paista,” oli Asta Sarv murelik.

“Murutraktor läks katki, eks see masin ole meil vana ka, tublisti vett ja vilet saanud. Meil on siledat murupinda vähe, maa on puude all künklik, sageli tuleb ette mutimullahunnikuid, eks see lõhub ka traktorit. Kui nüüd tõesti lähemal ajal selle raha saaks, ostaks kohe uue traktori.”

Aprillis vastu võetud otsusega annab Eesti Metsaselts hiljemalt juulis Elistvere loomapargi haldamise üle Riigimetsa Majandamise Keskusele.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus