Elistvere loomapargi uue asuka nimi tuli Jõgevamaalt

Pühapäeva lõunal kogunesid loomasõbrad Elistvere loomaparki, kui peeti hundipoisi ristseid. Võsavillem saabus Riia loomaaiast. Edasi oleks ta pidanud rändama Norra, kuid koroonaviiruse tõttu loobuti. Nii jäigi hundipoiss Elistverre.


Kokku laekus nimevõistlusele 181 nime, millest enim pakuti Villemit ja Hundut. Valituks osutus hoopis Koroonius, mille pakkus Vaimastveres elav Palamuse Kultuuri juhataja Ehtel Valk. „See nimi tuli kohe, praegu on ju selline aeg ja Koroonius kõlab kuninglikult. Täna (pühapäeval – toim) tulime selle peale, et hunt tuli ju Lätist, siis peab ikka s lõpus olema,“ ütles Ehtel Valk ristsetel.
Pärast pidulikku nime hõikamist said loomasõbrad kuulata Mati Kaalu juttu huntide elust.
„Oleme pikalt unistanud, et saaksime teiste meie loodusele omaste liikide seas tutvustada ka Eesti rahvuslooma, hunti, kes on eesti rahvapärimuse üks populaarsemaid loomi ja meie metsade hea käekäigu indikaatorliik. Eesti looduses elab umbes 200 hunti, eelkõige rabades ja suurtes metsamassiivides, ent vähestel õnnestub hunti kui inimpelglikku looma looduses märgata. Nüüd on kõigil võimalus tulla Elistverre hunti oma silmaga uudistama,“ lausus RMK Elistvere külastuskeskuse teabejuht Elle Mäerand.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus