Elistvere loomapargi sõbrad otsustasid ühineda

Huvirühm koguneb lähiajal uuesti ja siis otsustatakse, kuidas edasi toimida. Nimelt on Elistvere loomapark sattunud raskustesse, sest puuduva arengukava pärast ei antud pargile tänavu riigieelarvest raha.

300 000 krooni on pargile eraldatud küll Riigikogus erakondade vahel jagatavast nn katuserahast, kuid jooksvateks kulutusteks jääb sellest ning piletitulust saadavast väheks.

Tabivere vallavalitsus on lubanud 100 000 krooni,  toetust on loota ka Jõgevamaa Omavalitsusliidult.

Saare vallavanem Jüri Morozov ütles, et loomapargil peaks igal aastal olema loodusõppe korraldamiseks oma eelarverida, millele lisanduks piletitulu ning projektirahad investeeringuteks. Ta lisas, et peagi saab valmis loomapargi arengukava, mis on riigi poolt seatud eelarveraha saamise eeltingimuseks.

Tabivere vallavanema Aare Aunapi sõnul aitab vald loomaparki ning sulgema ei pea seda küll mingil juhul.

Jõgevamaa keskkonnateenistuse juhataja ja Jõgeva vallavolikogu liikme Rainis Uiga sõnul pani Jõgeva vald oma eelarvesse Elistvere toetamiseks 10 000 krooni.

Elistvere loomapargi perenaine Asta Sarv andis kokkutulnutele ülevaate olukorrast, mis seoses loomapargi probleemidega tekkinud, ja tänas kõiki sõpru, kes pole neid hätta jätnud.

Novembri lõpus pidi Elistvere loomapark notari juures vormistama endise kauplusehoone ostu-müügitehingu, milleks  oli riigilt eraldatud investeeringuteks mõeldud miljoni krooni suurusest summast jäetud 700 000 krooni, kuid viimasel minutil selgus, et ostuks puudub keskkonnaminister Jaanus Tamkivi lubav allkiri. Seetõttu jäi tehing vormistamata.

Kuni 2007. aasta lõpuni sai loomapark riigilt iga-aastast rahalist toetust 1,5 miljonit krooni. Lisaks on park taotlenud raha ka Keskkonnainvesteeringute Keskuselt (KIK).

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus