Elistvere looduskeskus kutsub metsalillepäeva tähistama

Elistvere looduskeskus kutsub kõiki loodushuvilisi ülehomme Põhjala metsalillepäevale pühendatud matkale. Matkatakse Saare järve äärsel õpperajal ning raja ääres kasvava kohta annab selgitusi Luua Metsanduskooli botaanikaõpetaja Evelin Saarva.

Põhjamaades on metsalillepäeva tähistatud juba aastaid. Riigimetsa Majandamise Keskuse Elistvere looduskeskuse juhi Elle Mäeranna sõnul sai traditsioon 1980. aastate lõpus alguse Taanist ning on nüüdseks levinud paljudesse teistesse Põhjamaadesse. Metsalillepäeva peetakse nädal või kaks enne jaanipäeva, mil loodus eriti õiterohke. Päeva tähistataksegi, korraldades rahvale tasuta loodusretki metsa- ja niidutaimede tundmaõppimiseks. Tänapäeva inimesele hakkab loodus ju muidu juba võõraks jääma: lilleilu osatakse hinnata küll, aga nimepidi õitsejaid enam naljalt ei teata.

Eestis algatas RMK loodushoiuosakond metsalillepäeva tähistamise möödunud aastal. Tänavu lööb ettevõtmises kaasa ka Elistvere looduskeskus. Need, kes metsalillepäeva matkal osaleda soovivad, võiksid võtta looduskeskusega telefonitsi (525 3395) või e-kirja teel (elistvere.looduskeskus@rmk.ee) kontakti. Võib aga ka lihtsalt laupäeva, 16. juuni hommikul kella 11ks Saare järve äärsesse parklasse kohale tulla. Raja pikkus on neli ja pool kilomeetrit ning koos teekonna lõpuosas tehtava väikese piknikuga peaks matk kestma umbes kolm tundi.

“Rajal on kaks natuke märjemat kohta, aga mõlemad peaksid ka tavalise matkasaapaga läbitavad olema, nii et kummikuid ilmtingimata jalga ei pea panema,” ütles Elle Mäerand. “Piknikul pakume omalt poolt turgutuseks kuusekasvujooki. Söödavat võib igaüks ise kaasa võtta.”

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus