Elisabet Hein näitab värvide võlu

Jõgeva kunstikooli 4. kursuse õpilane Elisabet Hein näitab oma isikunäitusel värvide võlu. 12aastase tüdruku sõnul sobis näituse pealkirjaks ideaalselt “Värvi võlu”.

“Kunstis on igasuguseid värve, mis mind inspireerivad, seega tunduski see õige valik,” ütles ta.

Erinevates tehnikates tööd

Oma loomingu juures Elisabet väga erksaid toone ei kasuta. “Musta ka mitte, kuigi tumedaid värve eelistan küll,” märkis tüdruk. Pigem segab ta musta kokku mitmetest tumedatest toonidest nagu tumesinine ja roheline. Siis sünnibki mustjas toon. Puhast musta värvi töödes tükati siiski esineb. Samas annab must hea segu teiste värvidega, muutes need tuhmimaks.

Näitusel väljas olevatest töödest enamik on valminud ajal, kui Elisabet oli 11 aastane. Töid on erinevates tehnikates: tintenpen, segatehnika ning maal. Noore kunstniku enda lemmik on tänavu kevadel kursusetööna valminud ilves mäestiku taustal.

“Otsisin internetis loomade pilte ja see ilves oma kõrvatuttidega hakkas kohe silma,” rääkis Elisabet. Selle töö juures on tüdruk kokku pannud kaks motiivi – ilvese ja maastiku –, ning loonud harmoonilise terviku, mis kannab nime “Ilvese rännak”. Erilise koha on näitusel saanud ka üks Elisabeti 9aastaselt valminud töö, kus on kujutatud aastaaegu. See loob harmooniat ning näitab noore kunstniku arengut.

Maal on üks tugevamaid külgi

Jõgeva kunstikoolis on traditsioon, et 4. kursusel saavad õpilased korraldada isikunäituse. Kes soovivad, võivad teha ka rühmanäituse. Õpetaja Elita Järvela sõnul on näitus kompositsiooniõppe esimese poolaasta ülesanne, kus õpilased saavad aimu, kuidas töid näitusele valida, vormistada, näitust kui tervikut kujundada ning lõpuks ka avada. Elisabet leidis, et isikunäituse planeerimine ja korraldamine on väga hea kogemus. Alguses oli tal küll veidi närvis, aga kui tööd said juba üles riputatud, siis läks ka hirm üle. Järgmisel aastal on tal käsil viimane kursus. Mis edasi saab, pole veel teada, kuid kunst on Elisabeti elus tähtsal kohal. “Elu ilma kunstita oleks päris igav. Kunsti kaudu saab ennast mitmekülgselt väljendada ja olla loominguline,” lausus tüdruk.

Praegu köidab Elisabeti maalimine, kus saab asju täpselt ja realistlikult kujutada. Elisabeti juhendaja, õpetaja Elita Järvela sõnul on maal üks tüdruku tugevaimaid külgi. Noorel kunstnikul ongi see periood, kus ta vajab võimalikult realistlikku maalimist.

Juhendaja kinnitusel kannab Elisabet isikunäituse suurepäraselt välja. Tööde valik on rikkalik, aga välja jäi neidki, mis oleks võinud näitusel olla. Õpetaja tõi välja Elisabethi erilise tasakaalu. Tüdruk suudab olla tõsine, keskendunud ja töine, aga ka lõbus ja humoorikas olla. Näitus “Värvi võlu” on Jõgeva spordikeskuse fuajees avatud 11. jaanuarini.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus