Elina Nechayeva: Kuremaal võiks korraldada muusikafestivali

Pühapäeval Kuremaal toimunud kohvikutepäevale pani kauni ja võimsa muusikalise punkti lauljanna Elina Nechayeva ja pianist Ralf Taali kontsert. Täissaalile kõlasid laulud Mozarti, Rossini, Puccini, Gershwini, Riho Pätsi ja Olav Ehala loomingust. Pärast kauakestvat aplausi esitas Elina Nechayeva ka Eesti Laulult ja Eurovisioonilt tuntud laulu „La Forza”.

Usutluses Vooremaale kiitis Elina Nechayeva Kuremaa lossi võimalusi muusikasündmuste korraldamiseks. Ta avaldas heameelt, et on suurenenud noorte ja laste huvi klassikalise muusika vastu, ja toonitas vajadust hoida ning kaitsta Eestimaa loodust.

Fantaseerime veidi. Oletagem, et Jõgeva vald kingib Kuremaa lossi teile. Mida siin tegema hakkaksite?

„Ohhoo! Ma arvan, et Kuremaa lossis võiks korraldada väga häid ja põnevaid meistrikursusi nendele, kes soovivad õppida klassikalist laulu ja klassikalist muusikat. Siia saaks kutsuda erudeeritud õpetajaid. Muidugi sobib Kuremaa loss kontsertide ja ehk ka muusikafestivali korraldamiseks. Kogesin täna, et esineda on siin hea, publik oli fantastiline. Ilus saal mahutab palju inimesi.”

Ühe laulu esitasite Kuremaal esmaettekandena.

„Esitasin seda laulu Kuremaal esmakordselt elava muusika saatel. Laul on armastusest Eesti looduse vastu. Tegin laulust ka video, et näidata Eesti looduse võlu ja võimsust. Loodust tuleb hoida. Laulu sündimise ajal oli väga palju uudiseid sellest, et maailm läheb hukka inimtegevuse tõttu. Sellest inspiratsiooni saades mõtlesin, et tuleb kirjutada laul looduse hoidmisest.”

Millise helilooja muusika Kuremaa lossis kõige paremini kõlas?

„See oleks pigem minu küsimus publikule. Ma valin aga kavasse alati nende heliloojate teosed, mis väljendavad rõõmu ja naudingut. Seda rohkem naudib ka publik muusikat.”

Kuidas tuua inimesi, eriti just noori rohkem klassikalise muusika juurde?

„Leian, et olen oma tegemistega õigel teel. Kui käivitus projekt, kus elektrooniline muusika on klassikalisele vokaalile taustaks, kahtlesin algul, kuidas see mõjub minu karjäärile. Pärast laulu „La Forza” esitamist Eesti Laulul ja Eurovisooonil hakkasin ma aga lastelt saama kirju, kus olid näiteks read: „Kuule, Elina, tänu Sinule on nüüd minu lemmikžanr ooper. Sain aru, et klassikalist muusikat võib esitada nii põnevalt ja nii ilusti.

Mõned noored on otsinud üles ka minu videod, kus esitan klassikalist muusikat, ja võrrelnud neid teiste lauljate omadega. See on fantastiline tagasiside.”

Mis on tänavu suvel veel plaanis?

„Jassi Zahharovil on juubel, mille puhul meil on mööda Eestit väike turnee, mis algab juba käesoleval nädalal. Mitu kontserti ootab ees Prantsusmaal, kus on tulemas ka üks suur orkestrifestival. Olen kutsutud esinema ka mitmetele erapidudele. Nii et suvi on tegus.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus