Elina Hokkanen Laulukarusselli finaalis

Eesti Televisiooni laste laulukonkursi Laulukarussell esmaspäevases poolfinaalsaates läks väga hästi 13-aastasel Põltsamaa tüdrukul Elina Hokkanenil, kellele Maria Soometsast, Mare Väljatagast ja Erki Pehkist koosnev žürii andis õiguse laulda ka 15. detsembril otse eetrisse minevas finaalis.

Elina oligi ainus Jõgevamaa esindaja, kes poolfinaali pääses. Seal laulis ta Tõnis Mägi laulu “Jäljed” ning tegi seda nii hästi, et ka laulu autor oleks pidanud rahule jääma — juhul, kui ta seda saadet nägi. Elina ise usub, et laulis poolfinaalis paremini kui 22. septembri saates, kus Jõgevamaa noored pistsid rinda Tallinna ja Harjumaa ning Pärnu linna lauljatega.

“Poolfinaali jaoks valitud laul meeldis mulle endale rohkem ja eks sellepärast tuli see paremini välja ka,” arvas Elina.

Televaatajaile jäi Elina peale hea lauluesituse kindlasti meelde ka esinemisjärgse intervjuu käigus juhtunud lõbusa seigaga. Ühele saatejuht Andero Ermeli esitatud küsimusele vastates tundis Elina äkki, et on oma jutuga natuke ummikusse jooksnud, aga selle asemel, et paanikasse sattuda või krampi tõmbuda — nii noore esineja puhul oleks see võinud ju juhtuda — ütles Elina äkki täiesti spontaanselt ja pingevabalt: “Ah, võtame parem uuesti!” Mispeale publik niisama spontaanselt naerma pahvatas ja saatejuht küsimuse tõesti uuesti esitas. Ning teisel katsel vastas Elina juba ladusalt.

“MSNis kommenteeritigi seda minu repliiki tunduvalt enam kui mu laulmist,” naeris Elina.

Saatejärgsel päeval öelnud kooliski mõni vastu tulnud tuttav lõbusalt: “Võtame uuesti!” Nii et sellest fraasist on kujunemas justkui Elina tunnuslause. Õnnitlejaid oli koolis muidugi ka ja üsna palju. Loomulikult on Elinal ka ületuleval esmaspäeval, kui ta finaalis laulab, kodukandis palju pöidlahoidjaid.

Viimases saates kavatseb Elina laulda Paul Simoni ja Art Garfunkeli laulu “Sild üle vaevavete”. Pala valis ta ise, õpetaja Tiia Kaeramaa aitas leida üles selle eestikeelsed sõnad. Peale õpetaja käe all harjutamise teeb Elina kõvasti tööd ka kodus.

“Laulan loo läbi, mõtlen, kuidas seda huvitavamaks teha. Ja õpin eestikeelseid sõnu. Inglisekeelseid tean varasemast ajast: olen sama laulu laulnud ka ühel kahe aasta tagusel konkursil,” ütles Elina.

Oma peamiseks konkurendiks peab ta Tartumaa eakaaslast Elise Ustavit. Ka kaks aastat vanem Mick Pedaja Raplamaalt laulab tema meelest väga hästi. Aga n-ö mõisa peale mängima Elina finaali minna ei kavatse, sest teab: ta on juba niigi saavutanud enam, kui loota julges. Ning tõepoolest — need kaksteist, kes finaali pääsesid, on juba kõik mingil määral võitjad.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus