Elektri hind tõuseb kodukasutajale 1. märtsist keskmiselt 14 protsenti

Energiaturu Inspektsioon on oma otsusega lugenud põhjendatuks kõigi Eesti Energia kontserni ettevõtete hinnataotlused. Praegu kehtivatele hinnapakettidele vastavad uued paketid ja hinnakirjad avaldab Eesti Energia teisipäeval, 30. novembril, nii ajalehtedes kui ka kodulehel.

Uue hinnakujunduse suurimaks sisuliseks muudatuseks on see, et alates järgmise aasta märtsist hakatakse klientide elektriarvetel vastavalt Euroopa Liidu nõuetele eraldi välja tooma elektri kui toodetud kauba ja elektri kohaletoomise ehk võrguteenuse hinda.

Alates 1. märtsist saab praeguse 1M paketiga võrreldav põhitariif olema 1.26 krooni/kWh, kusjuures kliendid ei pea enam maksma varasemat kohustuslikku 5 kroonist kuutasu.

?Tänu ampritasu mitte kehtestamisele Eesti Energia poolt kasvab rohkem kui 150 000 väiketarbija igakuine elektriarve keskmiselt 5-6 krooni võrra,? kommenteeris hinnamuutusi Eesti Energia juhatuse liige Marko Allikson.

Hinnatõus madalpinge äriklientidele saab olema keskmiselt 8 protsentie äriklientidele keskmiselt 3 protsenti rohkem mõjutab hinnatõus jätkuvalt kliente, kes kasutavad elektrikütet.

Elektrikütte hinnatõus saab protsentuaalselt olema kõige suurem, samas on elektri hind küttepaketis üle 20 protsendi madalam kui põhitariifiga ostes.

“Järgmisel aastal jõustuva hinnatõusuga kasvab oluliselt Eesti Energia vastutus oma klientide ees. Lisaks sellele, et suurendame pidevalt oma jõupingutusi vananenud elektrivõrkude uuendamiseks, hakkab Eesti Energia alates 1. märtsist elektrikatkestuste kõrvaldamiseks lubatud aja ületamise korral maksma trahvi ja rakendama hinnasoodustust lubatust madalama pinge korral,” kommenteeris hinnamuutust Eesti Energia juhatuse liige Lembit Vali.

Praegu kehtivad hinnakirjad on Eesti Energias kasutusel olnud ligi kolm aastat, alates 2002. aasta kevadest. Eesti Energia juhatuse liikme Sandor Liive sõnul olid Energiaturu Inspektsiooni ja Eesti Energia seekordsed läbirääkimised hinnakomponentide üle erandlikud. “Mitte kunagi varem ei ole Energiaturu Inspektsiooniga peetud läbirääkimised elektrihinna kooskõlastamiseks olnud sedavõrd pikad ja põhjalikud,” sõnas ta.

Veebruaris taotletud ligi 15 protsendi keskmise hinnatõusu asemel on praegune hinnatõus kolmandiku võrra väiksem.

Klientidel tuleb kindlasti fikseerida 1. märtsi seisuga elektriarvesti näit ja teatada see Eesti Energiale kuue päeva jooksul, seega hiljemalt 6. märtsiks. Senised hinnapaketid vahetab Eesti Energia 1. märtsist 2005 uute, praegustega võrreldavate hinnapakettide vastu. Klientidel on võimalus oma tarbimisele sobivaim pakett välja arvutada või üle kontrollida, kasutades selleks Eesti Energia interneti kodulehelt lähiajal kättesaadavat hinnakalkulaatorit.

Seda soovitab energiafirma teha eriti siis, kui kliendi elektritarbimine on muutunud. Selleks, et enda poolt valitud uus hinnapakett jõustuks kohe uute hindade kehtima hakkamisest alates, tuleb Eesti Energiale oma soovist teada anda alates 1. veebruarist kuni 31.märtsini Eesti Energia e-teenuse kaudu internetis, e-kirja teel aadressile teenindus@energia.ee, klienditelefonil 1545 või lähimas klienditeenindusbüroos.
VOOREMAA

 

blog comments powered by Disqus