Elame veel!

Tere, head Vooremaa lugejad ! Kõigepealt head uut aastat teile!

Kui jõulusid saadeti mööda enamasti rahulikult ja pereringis, siis aastavahetus oli nii mõnegi jaoks tormiline ja ülemeelik. Õgiti-pugiti, napsitati, trallitati, paugutati ja mida veel. Äkki käis kellelgi vanast inertsist ka näärivana.

Ja mida me siis tähistasime? Kas seda, et me kõik olime taas üheskoos teinud sõiduriistaga, millel nimeks “kolmas kivi päikesest” või ka teaduslikumat nime kasutades ? planeet Maa, järjekordse ringi ümber Päikese? Või tähistasime seda, et kalendrisse vaadates on 2006 asendunud 2007-ga? Oli, mis oli, aga elu läheb edasi. Nüüd pole muud, kui jõulude ja aastavahetusega kogutud liigsetest kaloritest lahti saada ning taas kord hakata õigustama oma olemasolu nii perekonna, tööandja kui ka sõprade-tuttavate ees. Ehk laenates Tammsaarelt: tee tööd, siis tuleb ka armastus.

Tänasest on Vooremaal uus peatoimetaja. See olen mina – Andres Porila. Ei tähenda see seda, et meie lehega midagi peadpööritavalt uut juhtuks, ei tule mingeid enneolematuid muudatusi. Näiteks sai Eesti lõppenud aastal uue presidendi. Aga Eesti on ikka Eesti. Nii on ka Vooremaa ikka Voorema. Püüame teile, meie armsad lugejad, pakkuda jätkuvalt huvitavat ja kasulikku lugemist. Püüame seejuures olla ausad ja objektiivsed ning mitte kellegagi tüli norida. Hea saab kiita, aga paha paraku siiski noomida.

Ma olin 8-aastane, kui Jõgeva tolmu jalgadelt pühkisin ning koos vanematega siit ära kolisime. Nüüd on ring mööda Eestimaad rännates täis saanud ning mina siin jälle tagasi. Vahepeal on aga möödunud 36 aastat. Mis on 36 aastat? Ühest küljest on see pikk aeg, võrreldes igavikuga aga köömes. Kes mäletab veel Valdo Pandi juhitud saadet “Täna 25 aastat tagasi” ja “Täna 35 aastat tagasi”. Juttu ühest koledast sündmusest. Tol ajal tundus, et see juhtus kunagi väga-väga ammu. Paraku devalveerub aja mõiste aastatega. Kõik on suhteline.

Aga üks on kindel: meie siin Vooremaa toimetuses töötame edasi ja anname endast parima, et te hommikul postkastist värsket lugemist hankides pettuma ei peaks. Veelkord teile kõigile sisukat ja teguderohket uut aastat! Et teil kõigil hästi läheks. Elame veel!

ANDRES PORILA

blog comments powered by Disqus