EKRE Jõgeva- ja Tartumaa ringkonda juhib Kert Kingo

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Jõgeva- ja Tartumaa ringkond valis uueks esimeheks juristi ja riigikogu liikme Kert Kingo.


Uus esimees Kert Kingo on sündinud Tartumaal Kõrvekülas, elanud vahepeal Tartu linnas, kuid praegu on ta kodu taas Tartu vallas. „2018. aasta kevadel asutasime EKRE Tartu valla osakonna, mille esimehena olen senini tegutsenud. Riigikogu valimiskampaania käigus liikusin palju Jõgeva- ja Tartumaa ringkonnas. Suhtlesin inimestega, saades nende kaudu osa kohalikest eluoludest, muredest ja ootustest. Nii tekkiski visioon, mis võiksid olla meie erakonna edaspidised eesmärgid ja tegevused. See oligi kandideerimise põhjuseks,” ütles Kingo.

„EKRE liikmeid on Jõgeva- ja Tartumaa ringkonnas üle 1300. Usun, et selles osas on meil veel arenguruumi. Kuna praegustes kohalikes omavalitsustes on EKRE liikmete esindatus volikogudes tagasihoidlik, siis on üheks peamiseks lähituleviku eesmärgiks saavutada järgmistel kohaliku omavalitsuse valimistel meie erakonna esindatus kõikides piirkonna omavalitsustes. Hakkame selle nimel tööd tegema,” lubas ta.

„Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on juba riigikogu valimiste programmis toonud välja, et seisame maaelu edendamise eest. Oleme olnud kriitilised toimunud haldusreformi ja maaelu väljasuretamise suhtes. Seisame samade asjade eest ka edaspidi. Kõikides maapiirkondades on põhiprobleemid sarnased: põllumajanduse hääbumine, raiemahtude suur ulatus, maakoolide, lasteaedade, arstiabi, operatiivse päästeteenistuse ja politsei, internetiühenduse, panga-, side- ja kaubandusteenuste kättesaadavuse puudumine või oluline raskendatus. Peame oluliseks Eesti küladesse ja maakonna keskustesse elu tagasi toomist. Seisame omaenda Eesti inimeste eest,” märkis Kingo.

EKRE ringkonna aseesimeesteks valiti Mustvee vallavolikogu aseesimees Ülle Rosin ja Kambja vallavolikogu liige Virgo Kurist. Juhatusse kuuluvad Aivar Õun, Enn Kivi, Eve Miljand, Kristjan Kirsimäe, Küllo Kingo, Meelis Padar, Merle Kivest, Peeter Ernits, Tiiu Õunapuu ja Ülo Must.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus