EKRE esindaja selgitas pensionitõusu tagamaid

Neljapäeval sai kümmekond EKRE liiget Põltsamaal otse allikast informatsiooni valitsuse tegemiste kohta. Kohtumisel Peeter Ernitsaga esitati küsimusi arutlusel oleva riigieelarve ja lubatud pensionitõusu kohta.


Peeter Ernits peatus pikemalt eelarve tegemise protsessil ning kinnitas, et kuigi eelnenud riigieelarve eelnõu on riigikogule üle antud, võib selles veel mõndagi muutuda. „Raha riigil on, selles pole küsimus, aga kuidas seda jagada, selle üle arutletigi pikalt.“

Ernits avas eelarve kui dokumendi koostamise tausta. Ta polnud sugugi rahul, et ministeeriumide ametnikud, kes ongi enamikus selle dokumendi koostajad, on selle sisuliselt nii keeruliselt kokku kirjutanud, et sisust suurt aru saada pole võimalik.

„Töötame edaspidi aktiivselt selles suunas, et eelarvest oleks võimalik ka igal lihtsal inimesel aru saada,“ tõdes Ernits.

Pikemalt oli juttu keskkonnaga seonduvast ja Euroopa Liidu ette pandud vastavast tegevuskavast. Kohalolijad avaldasid pahameelt absurdsetena tunduvate nõudmiste osas ja leidsid, et ülemaailmse kliima soojenemise teema on üle paisutatud ja Eesti peaks riigina asjade üle ikka oma peaga otsustama.

Järgmine kokkusaamine lepiti kokku oktoobrikuu lõpuks. Kes poliitikutest siis oma tegemistest aru andma tuleb, selgub mõne aja pärast.

MERIKE KASK

blog comments powered by Disqus