Eile hoiti päästekomandode uksed valla

Sünnipäeva puhul olid tuletõrjemajade uksed avatud kõigile, kes tahtsid lähemalt uurida päästetehnikat ja -varustust ning saada vastuseid  päästeteenistusalastele küsimustele. Nagu sellistel üritustel ikka, olid suuremad huvilised koolilapsed, täiskasvanuid käis väga vähe. “Tahame tutvustada päästekomando tööd ning näidata, kuidas me elame ja millega tegeleme. Ehk tärkab nii mõnelgi lapsel huvi, et tulevikus valida päästja elukutse. Sellesarnaseid üritusi ei korralda me üksnes sünnipäeva puhul, vaid käime igal õppeaastal koolides ja lasteaedades jagamas õpetust, kuidas tule- ja teisi õnnetusi ära hoida ning mida teha, kui õnnetus on siiski juhtunud,” rääkis Jõgevamaa päästeosakonna vanemspetsialist Hannes Nigulas. Tema oligi eile Jõgeva keskkomandos ekskursioonijuht ja põhiline küsimustele vastaja.

 Esimene suurem grupp pritsimajaga tutvujaid tuli Jõgeva Ühisgümnaasiumist. Lapsed said käega katsuda kõiki tuletõrjemasinaid ja päästevahendeid, näha ruume, kus pritsimehed õpivad, trenni teevad, puhkavad, söövad. Mõni poiss sai ka proovida, kuidas talle päästja kiiver ja kaitseriietus sobib. Komando kõige uuema päästeauto “Teele”, mis sündmuskohale alati esimesena sõidab, juhi- ja meeskonnakabiinis said istuda aga kõik lapsed.  Samuti jagus kõigile sünnipäevakomme ning päästeteemalisi kleepse ja trükiseid.

“Siin on kõik viimase peal. Nägin seitset erinevat tuletõrjemasinat, kuid minu jaoks oli kõige põnevam redelauto,” oli Kristo sellest käigust vaimustatud. “Mulle see ringivaatamine meeldis. Olen siin varemgi käinud, kui veel lasteaialaps olin, kuid see oli nii ammu, et kõike enam ei mäletagi. Nüüd sain teada, et ühel päeval on sõidetud siit koguni neljateistkümnele tulekahjule ja et Väike-Maarja päästekoolis saavad tuletõrjujaks õppida ka tüdrukud,” lisas Triin.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus